Baltijos valstybės ketina derėtis su EK dėl apribojimų panaikinimo
2016-07-28

Vilnius. Lietuvos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, šiandien susitikusi su Latvijos žemės ūkio ministru Janiu Duklavs, teigia, kad Baltijos šalys ir Lenkija derina bendrą poziciją deryboms su Europos Komisija dėl afrikinio kiaulių maro ir su juo susijusių kai kurių apribojimų panaikinimo.

Lietuva ir Latvija norėtų, kad būtų galima išvežti kiaulieną iš trečiosios maro zonos, iš kurios šiuo metu neleidžiama išvežti kiaulių ir jų produktų.

„Dėl vieno židinio negali nukentėti didieji kompleksai. Bendra pozicija yra, kad jeigu nesikartoja židiniai arba jeigu imamės priemonių, kad apie kompleksus nebūtų smulkiųjų ūkių, tai aplink didžiuosius kompleksus būtų nuimta trečioji zona, nelaukiant termino pabaigos", - po susitikimo su Latvijos žemės ūkio ministru kalbėjo V. Baltraitienė.

Pasak jos, EK sveikatos ir maisto saugos komisarui Vyteniui Andriukaičiui jau yra pateikta nemažai pasiūlymų. „Dabar deriname savo pozicijas, kad kuo mažesni nuostoliai būtų mūsų kiaulių augintojams ir kuo mažesni nuostoliai pačiai valstybei", - sakė ministrė.

Ministrė priminė, kad Baltijos šalių ir Lenkijos žemės ūkio ministrų bendradarbiavimas afrikinio kiaulių maro klausimu prasidėjo prieš porą metų, per tą laiką situacija, anot V. Baltraitienės, stabilizavosi, tačiau klausimai išliko aktualūs.

„Sutarę esame, kad kitas susitikimas turėtų būti Latvijoje, kur turėtume kviestis ir komisarą Vytenį Andriukaitį, ir kitų šalių, kurios turi afrikinį kiaulių marą, ministrus. Ir priimti sprendimus, ką mes siūlome Komisijai,  kad visi ministrai galėtume pareikšti vieningą nuomonę, suderinę savo pozicijas", - teigė ministrė.

Latvijos žemės ūkio ministras J. Duklavs, kalbėdamas apie afrikinio kiaulių maro situaciją savo šalyje teigė, kad pastaruoju metu Latvijos kiaulių ūkiuose ir fermose protrūkių nenustatyta, tačiau problema išlieka aktuali.

J. Duklavs teigimu, reikia nuolat dirbti su augintojais, kalbėti apie biosaugos reikalavimų laikymosi būtinybę. Pasak ministro, kovojant su afrikiniu kiaulių maru, Latvijoje leista naktinei šernų medžioklei naudoti specialius optinius prietaisus.

Abiejų šalių ministrai taip pat aptarė ir pieno sektoriaus problemas, žemės pardavimo, klimato kaitos klausimus.

MŪ, BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai