Baltijos šalys ir Lenkija suvienodins šernų medžioklės taisykles
2014-10-10

Vilnius. Baltijos valstybės ir Lenkija, siekdamos efektyviai kovoti su afrikiniu kiaulių maru, suvienodins šernų medžioklės taisykles, sako Lietuvos Veterinarijos tarnybos vadovas. Pasak Jono Miliaus, bendros rekomendacijos bus paskelbtos lapkričio 1-ąją.

„Nusprendėme, kad būtų panašūs sprendimai dėl populiacijos, šernų šėrimo, medžioklės. Suderinome veiksmus, diskutavome ilgai - trečiadienį ir ketvirtadienį - ir nuo lapkričio pirmos dienos išleisime rekomendacinį dokumentą", - BNS sakė J.Milius.

Baltijos valstybių ir Lenkijos atstovai šią savaitę aptarė kovos su maru būdus. Anot J.Miliaus, bendrų medžioklės gairių reikia efektyvesnei kovai su užkratu.

„Suvienodinti reikia, nes ribojamės, esame šalys viena šalia kitos. Jei vieni naikinsime šernus, o kiti vaikysime, tai nebus efektyvu. Pavyzdžiui, Lietuva išnaikina šernus, o Latvijoje su varovais medžiojama, tai tuomet išliks ta grėsmė nuolat, kad vėl ateis pas mus šernai" - aiškino J.Milius.

Jis teigė penktadienį pasirašysiantis sprendimą, kuriuo pasienyje su Baltarusija bus draudžiama medžioti šernus su varovais ir kai kuriomis šunų rūšimis, juos šerti, be to, medžiotojai bus įpareigoti medžioti visus šernus, neskirstant jų pagal lytį ir amžių.

Pernai vasarą marą nustačius Baltarusijoje, šių metų pradžioje jis išplito Lietuvoje ir Lenkijoje, birželį - Latvijoje, o rugsėjį - Estijoje.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai