Alytaus rajone toliau gaišta šernai
2014-10-22

Alytus. Alytaus rajone, Alovės seniūnijos miške rasti dar 4 nuo afrikinio kiaulių maro (AKM) nugaišę šernai. Šiame miške per tris savaites jau rasta 15 kritusių šernų, kuriems laboratoriniais tyrimais nustatytas AKM virusas. Žvėrių gaišenos aptiktos vykdant AKM užkrėstos teritorijos apžiūrą.

Praėjusios savaitės viduryje Alovės miške rasti 5 nuo AKM nugaišę šernai, o dar keliomis dienomis anksčiau - 6. Rugsėjo pabaigoje pavojingas virusas buvo patvirtintas ir vienam sumedžiotam šernui.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informavo, kad papildomos stebėsenos ar ribojimo priemonės nebus taikomos, nes nugaišę šernai rasti jau anksčiau nustatytoje užkrėstoje teritorijoje, be to, šiame miške laikinai uždrausta medžioti. Šernų gaišenos sunaikintos, atlikta teritorijos dezinfekcija.

LYTAGRA 19 07 04 mob

AKM virusas daug tyrinėtas ir, regis, mokslininkams neblogai pažįstamas. Bet, nepaistant visų pastangų, dar nežinoma maždaug du trečdaliai informacijos. Todėl, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos fakulteto Anatomijos ir fiziologijos katedros docento Arūno Stankevičiaus teigimu, afrikinis kiaulių maras - ne vienos dienos problema, o didelė nelaimė.

Lietuvos laukia ilgas kovos su AKM procesas, kurio baigtis nemažai priklausys ir nuo politinių sprendimų.

VMVT primena, kad radus nugaišusį laukinį gyvūną ar pastebėjus laikomų kiaulių gaišimą, būtina nedelsiant informuoti teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas. Rasti laukiniai gyvūnai neturi būti judinami, kol jų neapžiūrės veterinarijos specialistai ir nepaims mėginių tyrimams dėl užkrečiamųjų ligų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai