Afrikinis kiaulių maras Belgijoje baimina ir kaimynus
2018-09-17

Briuselis. Belgijos veterinarijos specialistai tikrina 67 kiaulininkystės ūkius Valonijos regione, kur buvo rasti du nuo afrikinio kiaulių maro nugaišę šernai.

Federalinė maisto saugumo agentūra („Afsca“) paskelbė, kad du nuo afrikinio kiaulių maro nugaišę šernai rasti Etalio rajone, netoli pasienio su Liuksemburgu ir Prancūzija.

„Suformuotos apsaugos zonos, patikrinimai atliekami 67 kiaulininkystės ūkiuose. Laukiama rezultatų“, žurnalistams Belgijos žemės ūkio ministras Denisas Diukarmas (Denis Ducarme).

Kaip pranešama, paskutinį kartą Belgijoje AKM buvo aptiktas 1985 metais, tuo metu buvo sunaikinta 30 tūkst. kiaulių.

Šį kartą du šernai aptikti 60 km nuo sienos su Vokietija. Ši šalis jau šiš metų pradžioje paskelbė, kad medžiotojams leidžiam medžioti šernus visus metus.

Tuo tarpu Belgijos Valonijos regiono žemės ūkio ministras uždraudė šernus medžioti šiame regione ir taip apsisaugoti nuo AKM plitimo, pranešė britų „The Guardian“. Belgijoje auginama apie 6 mln. kiaulių.

Afrikinis kiaulių maras – mirtina liga kiaulėms ir šernams, tačiau žmonėms nepavojinga. Vakcinos nuo šios ligos kol kas nėra, užkratas plinta greitai ir kelia labai rimtą pavojų kiaulininkystei.

AFP-BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai