Žemės ūkio rūmams nepasisekė išrinkti pirmininko
2016-12-14

Kaunas. Žemės ūkio rūmų suvažiavimui nepavyko išrinkti naujo pirmininko. Po dviejų balsavimo turų Adolfas Jasinevičius ir Jonas Talmantas surinko po vienodai balsų, todėl nuspręsta šaukti dar vieną neeilinį suvažiavimą, kuriame, tikimasi, pavyks išrinkti naują Rūmų vadovą.

Pirmą kartą ŽŪR pirmininkas buvo renkamas slaptai iš keturių kandidatų, tiksliau, iš trijų, kadangi per prisistatymą Jonas Vilionis (Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos pirmininkas) atsiėmė savo kandidatūrą, pareikšdamas, kad surežisuotame spektaklyje nedalyvausiąs.

Prieš tai ginčas įsiplieskė tarp ŽŪR vadovo pareigas laikinai einančio Sigito Dimaičio ir kai kurių delegatų, kurie nesutiko su suvažiavimo pirmininko rinkimo procedūra ir jo pasiūlytos balsų skaičiavimo komisijos sudėtimi.

Linas agro mob 21 06 04

Išsprendus procedūrinius klausimus, suvažiavimo delegatams prisistatė trys kandidatai - Pramoninių uogynų augintojų asociacijos tarybos pirmininkas Adolfas Jasinevičius, Žemės ūkio kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias" vicepirmininkas Mindaugas Maciulevičius ir Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas. Kandidatų rinkimų programos buvo paskelbtos ŽŪR interneto svetainėje dar gruodžio pradžioje, tad visi galėjo su jomis susipažinti.

Suvažiavimo delegatai teiravosi kandidatų nuomonės dėl planų perkelti Žemės ūkio ministeriją į Kauną, dėl smulkiųjų ūkių rėmimo, atsinaujinančių išteklių energijos gamybos, ŽŪR dalyvavimo rengiant įstatymų projektus, funkcijų perėmimo iš valstybės institucijų ir kt.

Kiekvieno iš kandidatų naudai leista pasisakyti dviem suvažiavimo delegatams. Už A. Jasinevičių agitavo Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos direktorius A. Baravykas, pripažinęs, kad pretenduotų į ŽŪR vicepirmininko pareigas, jeigu pirmininku būtų išrinktas A. Jasinevičius. Pastarojo kandidatūrą palaikė ir Lietuvos verslinių sodų asociacijos „Vaisiai ir uogos" atstovė Elena Žilinskienė.

J. Talmanto kandidatūrą palaikė Skuodo rajono ūkininkas Vidmantas Duonėla ir Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija Cironkienė.

Už M. Maciulevičių kvietė balsuoti Žemės ūkio kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias" valdybos pirmininkė Jūratė Dovydėnienė. Ji ragino delegatus priimti teisingą sprendimą atsižvelgiant į tai, kad Žemės ūkio rūmams labiausiai trūksta jaunystės, energijos, diplomatijos ir vienybės.

Suvažiavimui sutarus, pirmą kartą Žemės ūkio rūmų pirmininką buvo nuspręsta rinkti slaptai. Balso teisę turėjo 49 delegatai. Per pirmą balsavimą už A. Jasinevičių balsavo 20, už J. Talmantą - 23, už M. Maciulevičių - 6 delegatai. Nė vienam iš kandidatų neužsitikrinus daugumos balsų, surengtas antras rinkimų turas, kuriame dalyvavo du daugiausiai balsų surinkę kandidatai.

Antro balsavimo rezultatai buvo netikėti visiems: vienam iš delegatų balsavime nedalyvavus, A. Jasinevičius ir J. Talmantas gavo po 24 balsus.

Parlamentinio Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas pavadino šia situaciją teisine kolizija, kadangi ŽŪR Statute nenumatyta, kaip reikėtų elgtis, kai abu kandidatai į pirmininko postą surenka po vienodai balsų. „Abu kandidatai stovi vienodose pozicijose, tęsti balsavimo negalime“, - komentavo A. Stančikas.

S. Dimaitis informavo, kad nesant galimybių tęsti suvažiavimą, jis skelbiamas baigtu, o kito neeilinio ŽŪR suvažiavimo datą paskelbs Taryba.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai