Žemės ūkio ministerijos įstaigose planuojamos permainos
2017-12-27

Vilnius.  Artėja realūs pokyčiai: nuo kitų metų kovo turėtų pradėti veikti nauja viešoji įstaiga - Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra. Ji būtų kuriama likviduojant valstybės įmonę Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrą ir biudžetinę įstaigą Programos „Leader" ir žemdirbių mokymo metodikos centrą („Leader"). Naujai įstaigai būtų perduotos ir šiuo metu Nacionalinės mokėjimo agentūros vykdomos eksporto ir importo priemonių administravimo funkcijos, rašo „Lietuvos žinios".

Taip pat siūloma optimizuoti valstybės įmonės Mašinų bandymo stoties veiklą - jos vykdomas viešojo administravimo funkcijas perduoti Žemės ūkio ministerijai ar jos įgaliotai institucijai, o Mašinų bandymo stotį pertvarkyti į uždarąją akcinę bendrovę ir ateityje ją privatizuoti.

Žemės ir miškų ūkio transporto priemonių atitikties įvertinimo ir tipo patvirtinimo bei rinkos priežiūros funkciją ketinama palikti Žemės ūkio ministerijai, o apdorojimo augalų apsaugos produktais įrangos techninės apžiūros sistemos plėtros funkciją pavesti Valstybinei augalininkystės tarnybai.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Pertvarka neaplenktų ir valstybės įmonės „Pieno tyrimai". Ją norima pertvarkyti į uždarąją akcinę bendrovę, o nuo kitų metų reorganizuoti ir sujungti su kita Žemės ūkio ministerijos pavaldumo įmone „Gyvulių produktyvumo kontrolė".

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai