Žemės ūkio ministerija prašo prokurorų ištirti atašė Kinijoje galimą smurtą
2018-02-14

Vilnius. Žemės ūkio ministerija antradienį sustabdė tarnybinį patikrinimą ir kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad ši ištirtų atašė Kinijoje Mindaugo Kuklieriaus galimą smurtą.

Ambasadoje Kinijoje filmuoto incidento vaizdo įrašą sausio mėnesį paskelbė Laisvės TV laida R.I.T.A. Joje matyti, kaip M. Kuklierius bando panaudodamas jėgą paimti spyną iš Lietuvos ambasados darbuotojos.

„Į mus kreipėsi, prašant ištirti, ar nėra padaryta nusikalstama veika", - BNS antradienį sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė.

Žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius BNS teigė, jog tarnybinio patikrinimo metu gavus paaiškinimus kilo įtarimas, kad galėjo būti padarytas nusikaltimas.

„Ministras nustatyta tvarka ir laikantis terminų suformavo tyrimo komisiją. Pradėjome tyrimą. Suteikėme laiko gerbiamam Kuklieriui išdėstyti aplinkybes, motyvus ir atsakyti į jam keliamus klausimus. Jis tai padarė raštu. Praėjusią savaitę apklausėme nukentėjusiąją ir liudininkę. Informacija mums leido manyti, kad yra galimas baudžiamasis nusižengimas", - kalbėjo R. Taraškevičius.

Jo teigimu, jei teisėsauga tyrimo nepradės, ministerijos patikrinimas bus atnaujintas.

Pats M. Kuklierius laidai R.I.T.A. pripažino, kad jo elgesys garbės nedaro, bet kartu teigė, jog nepriimtinas buvo ir kolegės bei ambasados vadovybės elgesys, diskriminuojant vyrus ir kitų ministerijų deleguotus atstovus.

„Čia garbės nedaro ir antrą kartą taip nesielgčiau. Iš kitos pusės, kolegių ir ambasados vadovybės elgesys daugeliu atvejų irgi yra nepateisinamas, kada vos ne genocidas paskelbiamas ne Užsienio reikalų ministerijos darbuotojams ir vyrams", - sakė M. Kuklierius.

Laidoje teigiama, kad incidentas kilo sausio pradžioje. Skelbiama, kad atašė nedavė rakto kolegei, kuri turėjo paruošti darbo vietą kitam kolegai. Negalėdama patekti į kabinetą, kolegė išėmė spyną, o tada atėjo atašė ir liepė spyną atiduoti.

Įraše girdėti, kaip M. Kuklierius prašo atiduoti spyną, o moteris prašo atiduoti raktą ir išeiti iš kabineto. Laidos R.I.T.A vaizdo įrašą galima peržiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=mSEjuKaH0SY&t=54s

Ministerijos deleguoto M. Kuklieriaus kadencija Kinijoje turėtų baigtis šiemet, anksčiau jis yra buvęs Žemės ūkio viceministras, Ūkininkų sąjungos viceprezidentas ir Mėsos perdirbėjų asociacijos direktorius.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką galvojate apie pluoštinių kanapių verslo plėtrą?
Orai