Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Gyvenimas toks...
Žemės ūkio bendrovių vadovas atsidūrė teisme
Asociatyvi freepik.com nuotr.

Vilnius. Šešiose bendrovėse vadovaujančias pareigas ėjęs ir jau kartą teistas panevėžietis vėl siunčiamas į teismą. Įtariama, kad galėjo imituoti grūdinių kultūrų pirkimo ir pardavimo sandorius tarp su juo susijusių bendrovių ir taip nesumokėti beveik 85 tūkst. Eur mokesčių.

Įtariama, kad anksčiau buvęs vienos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) direktoriumi, kaltinamasis galimai imitavo jos pajų pardavimą ir vadovo pakeitimą, tačiau pareigūnai įtaria, jog asmuo ir toliau galėjo neoficialiai jai vadovauti.

Veikdamas kaip neoficialus ŽŪB, kuri nevykdė mokestinių prievolių (nemokėjo mokesčių), direktorius, jis į šios bendrovės apskaitą galimai įtraukė fiktyvų grūdinių kultūrų įsigijimo sandorį, kurio vertė – per 321 tūkst. eurų. Paskui į tos pačios bendrovės apskaitą įtraukė galimai tikrovės neatitinkančius dokumentus apie parduotus grūdus, sandorio vertė – daugiau nei 357 tūkst. eurų. Grūdai tariamai parduoti bendrovei, kurią valdė pats kaltinamasis.

Bioversija 2024 04 15 m7

Toliau galimai tęsdamas fiktyvių sandorių grandinę, kaltinamasis suorganizavo dar vieną, įtariama, fiktyvų sandorį – pardavė grūdus už daugiau nei 186 tūkst. Eur uždarajai akcinei bendrovei, kurioje jis ėjo komercijos direktoriaus pareigas.

Įtariama, kad tokie sandoriai iš tiesų neįvyko, o į neva pardavusių ir tariamai pirkusių bendrovių finansines apskaitas įtrauktos galimai suklastotos sąskaitos faktūros bei pirkimo ir pardavimo sutartys.

Skaičiuojama, kad tokia fiktyvių sandorių grandinė padarė nemažai žalos – valstybei nesumokėta daugiau nei 61 tūkst. Eur PVM ir beveik 24 tūkst. Eur pelno mokesčio.

Asmeniui pateikti kaltinimai dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo, mokesčių vengimo, teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, taip pat dėl dokumentų klastojimo.

Šiame tyrime Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija pareiškė civilinį ieškinį dėl valstybei nesumokėtų beveik 51 tūkst. Eur mokesčių.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūra, tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai. Tyrimas pradėtas pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos perduotą informaciją.

Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Sigita Šabliauskienė surašė kaltinamąjį aktą ir bylą perdavė nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

Šaltinis: FNTT
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos