Žemės pardavimas užsieniečiams - ne valdžios, o ūkininkų rankose
2013-07-04

Plungė. Visais kanalais skelbiant apie pavojus, kad dėl žemių pardavimo užsieniečiams nukentės Lietuvos ūkininkai, tam tikra ramybe alsuoja vietovės, esančios visai netoli „degančių" teritorijų. Kaip žinia, ypač didelį nerimą žemių pardavimas užsieniečiams kelia Skuodo ir Mažeikių rajonų žemdirbiams. Tuo tarpu pačioje šių rajonų pašonėje įsikūrusi Žemaičių Kalvarijos seniūnija (Plungės r.) skelbia apie tai, kad jų žemes jau seniai išsidalijo vietos ūkininkai.

„Mano ūkio" kalbintas šios seniūnijos Gegrėnų kaimo bendruomenės pirmininkas Ričardas Vaitkus, paklaustas, ar vietos ūkininkams nekyla pavojų dėl užsieniečių invazijos, sakė, kad jų žemėje ūkininkai darbštūs ir žemę dirba patys.

„Gegrėnuose beveik visi ūkininkauja. Mažesnis ar didesnis, mažai ar daug gyvulių turi - nesvarbu, bet žemę išnaudoja pilnai. Todėl žemės trūkumas pas mus ir taip yra didelis", - sakė R. Vaitkus, pats laikantis nedidelę melžiamų karvių bandą.

Dojus agro 19 09 10

Kita seniūnijos ūkininkė Jurgita Pociuvienė, paklausta, ar ūkininkai nesibrauna arčiau Žemaičių Kalvarijos, sakė, kad gerai, kol jų dar nėra.

Kalvotos Žemaičių Kalvarijos seniūnijos žemės priklauso vietos gyventojams

„Žemės ir taip nėra, o čia dar svetimšalius įsileisk... Mums patiems problemos su žemėmis, jei nori bent kiek ūkį plėsti. Visi čia ūkininkauja, yra vienas kitas stambus ūkininkas, kurie beregint nuperka laisvą sklypą. Jei spėji užbėgti už akių, gauni, o šiaip kas daugiau pasiūlė, tam juk ir parduoda. Būna, kad ir po 10 tūkst. Lt tenka mokėti, o pirkdamas nežinai, koks tas sklypas, gali pataikyti ir pelkėtą nusipirkti", - sakė ūkininkė.

Šioje seniūnijoje žemės ūkio sritį kuruojanti vyresnioji specialistė Regina Brasienė kaip vieną svarbiausių aplinkybių, kodėl pas juos žemės yra vietos gyventojų rankose, nurodė žmonių darbštumą.

„Seniūnijoje gyvena labai darbštūs žmonės, jie įdirba net mažiausius ir atokiai esančius žemės gabalėlius. Neretai į seniūniją atėję ūkininkai teiraujasi, gal žinome, kur žemės būtų galima išsinuomoti šienavimui ar ganyklai. Žinoma, yra ir pas mus vadinamųjų „sofos ūkininkų", kurie ūkininkams yra išnuomoję savo žemes, tačiau jiems neparduoda. Matyt, laukia, kaip keisis kainos, kas daugiau pasiūlys, tam ir perleis. Nors kainos pas mus ir taip nemažos, svyruoja priklausomai nuo vietos ir kokybės. Tačiau kad žemės dirvonuotų, to tikrai nėra", - patikino specialistė.

Po to, kai Vyriausybė atsisakė derėtis su Briuseliu dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams pratęsimo, vėl sustiprėjo aistros ir ūkininkai ėmė jausti didesnius pavojus, kad užsieniečiai netolimoje ateityje jau oficialiai gali atsiriekti žymų žemės „pyrago" gabalą. Vis dėlto ten, kur vietos gyventojai savo žemėse nuoširdžiai triūsia patys, tokie pavojai mažesni - retas sutiks parduoti savo maitintoją.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai