Žemės meno kūriniai papuošė Raudondvario parką (fotogalerija)
2016-08-22

Kauno r. Raudondvaryje baigėsi penkias dienas trukęs tarptautinis Žemės meno festivalis „LandArt Raudondvaris 2016", kuriame dalyvavo daugiau kaip 30 menininkų iš 10-ties pasaulio šalių. Jų sukurti darbai lieka parke ir malonins bei stebins lankytojus visus metus.

Savo darbus dvaro parke pristatė trylika mišrių kolektyvų. Jiems vadovavo penki meistrai-mokytojai, tarp jų - ir vienas žymiausių pasaulio floristų Peteris Hessas (Šveicarija). Festivalyje dalyvavo žinomi menininkai iš Lenkijos, Rusijos, Italijos. Į renginį atvyko ir Ispanijos floristikos mokyklos „Smilax" vadovas Paskualis Jordis.

Šiemet floristai kūrybai naudojo ne tik medžių šakas, žievę, gėles, plaušą, uogų šakeles, bet ir riedulius.

2012 metais Kauno rajone pirmąkart surengtas festivalis tapo tradiciniu. Ir nors Žemės menas Lietuvoje dar nėra toks populiarus kaip užsienyje, menininkai visada pateikia staigmenų ir praplečia gerbėjų ratą.

Linas Agro2 20 04 01

Pasak festivalio sumanytojo floristo Marijaus Gvildžio, Žemės menas atsirado kaip protestas prieš urbanizaciją ir vartotojišką požiūrį į prekybą meno kūriniais.

„Žemės meno kūriniai kuriami ne galerijoms ar aukcionams, jie nekilnojami ir neparduodami. Šis menas turi kitus tikslus: skatinti ekologiją, kurti traukos vietas bendruomenėms ir svečiams", - sakė jis.

KRS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip pandemija veikia jūsų ūkio ir šeimos gyvenimą?
Orai