Žemę atgavę savininkai neturi teisės nutraukti nuomos sutarčių
2013-10-10

Vilnius. Žemę kaime susigrąžinę savininkai neturi teisės nutraukti jos arba atgautame sklype esančių pastatų nuomos sutarčių, kurios buvo pasirašytos, kai žemės savininkė buvo valstybė, konstatavo Konstitucinis Teismas.

Konstitucinis Teismas trečiadienį pripažino, kad nuomos sutarčių nutraukimą draudžiančios Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo ir atitinkamos Vyriausybės patvirtintos šio įstatymo įgyvendinimo tvarkos nuostatos neprieštarauja Konstitucijai.

„Reguliuodamas nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimą, įstatymų leidėjas turi užtikrinti, kad atkuriant vienų asmenų - savininkų nuosavybės teises nebūtų pažeistos kitų asmenų teisės ir teisėti interesai. Atkuriant nuosavybės teises į žemę turi būti derinami žemės savininkų ir jos dabartinių naudotojų interesai", - teigiama teismo nutarime.

Konstitucinis Teismas išaiškinimo prašė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Ginčas kilo dėl Kauno rajone, Domeikavoje esančių statinių, kurių savininkai su valstybe buvo sudarę ilgalaikes žemės nuomos sutartis, o atgavę žemę savininkai negalėjo jų nutraukti. Pastaruosius taip pat papiktino tai, kad pastatų savininkams dešimtmečiams išnuomoti sklypai buvo gerokai didesni negu pastatų plotas.

Ieškovai prašo pripažinti negaliojančiais Kauno apskrities viršininko įsakymus išnuomoti valstybinės žemės sklypus ir remiantis šiais įsakymais sudarytas nuomos sutartis.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai