Viščiukų perinimo versle – ir ūkininkai
2014-06-03

Lazdijai. Buvęs Seimo narys Jonas Jagminas, vadovaujantis žemės ūkio kooperatyvui „Agroaves group",  plečia savo investicijas Lazdijų rajone. Lietuvos-Lenkijos pasienyje kartu su Lenkijos verslininku Tomašu Študeriu dar šiemet užsimojo įrengti viščiukų broilerių perinimo inkubatorių. Į šį verslo projektą planuojama investuoti apie 10 mln. litų. Inkubatoriuje bus perinama maždaug  15 mln. viščiukų per metus.

J. Jagminas savo užmojams įgyvendinti išsirinko buvusius muitinės sandėlius bei šalia jų esantį žemės sklypą  Janaslavo kaime. Šį privatizuojamą objektą, kurio nepavyko parduoti net 7 kartus organizuotuose aukcionuose, rajono savivaldybė jam pardavė už 140 tūkst. litų. Muitinės sandėliuose verslininkas planuoja įrengti garažus, o viščiukų broilerių perinimo inkubatorius bus statomas naujas. Jį žadama pastatyti ir verslą „įsukti" dar šiais metais.

Nedarbo kamuojamiems žmonėms žadama sukurti 40 darbo vietų.  Lazdijų krašto ūkininkai irgi turės pelningą užsiėmimą -  norintys galės auginti veislines vištas. Jų kiaušiniai bus perinami inkubatoriuje. J. Jagminas tvirtina, kad ūkininkams dalyvauti šiam projekte tikrai verta, nes už vieną kiaušinį  bus mokama daugiau kaip 60 centų. Anot jo, tai - garantuotas verslas.

Su ūkininkais bus pasirašomos išankstinės sutartys dėl produkcijos tiekimo. Jie darbo turės visus metus. Taigi susigundę griebtis šio verslo, privalės pasirūpinti patalpomis veislinėms vištoms auginti. Patirties paukščių augintojai galės semtis pas lenkų ūkininkus, kurie jau senokai užsiima minėtu verslu.

J. Jagminas užtikrino, kad  inkubatorius bus sterilus objektas, nesukelsiantis aplinkosauginių problemų šiame krašte įsikūrusiems kaimo turizmo sodybų savininkams. Viščiukų perinimo inkubatorių verslininkas palygino su gimdymo namais. Išperinti vienadieniai viščiukai čia nebus laikomi, o iškart išvežami.

Buvęs Seimo narys nėra verslo naujokas šiame krašte. 2012 metais apleistose Krikštonių kolūkio fermose buvo atidarytas  viščiukų auginimo kompleksas. Jame dirba 15 žmonių. Dar apie tiek pat priimama padirbėti, kai reikia sugaudyti vištas pardavimui.  Kiečiais apaugusi  fermos teritorija, anot verslininko, buvo idealiai sutvarkyta: išasfaltuota, apsodinta medeliais. Tam tikslui skirta 1,5 mln. litų. Krikštonių komplekse per metus užauginama 5000 t paukštienos.

Lazdijų r. meras A. Margelis teigė, kad pagrindinis rajono valdžios tikslas - darbo vietų rajone kūrimas, verslo investicijų skatinimas. Gyventojų emigracija verčia tuo rūpintis, todėl  užtikrino, kad verslininkams, steigiantiems savo įmones Lazdijų krašte, visuomet bus uždegta žalia šviesa.

„Steigdami savo verslą, mes žmonėms kaime sukuriame ne tik darbo vietas, bet ir sutvarkome apgriautas fermas, kitus apleistus pastatus. Janaslavo kaime taip pat pasirūpinsime pavyzdinga inkubatoriaus aplinka, teritoriją apsodinsime medžiais Be to, nors ir nesame milijonieriai,  remiame  Lazdijų rajono kaimo šventes, įvairius kultūros ir sporto renginius, tarp jų - kasmet vykstančias Ristūnų žirgų varžybas. Jei kaime nebus gamybos, nebus ir žmonių. Todėl ne lozungais, o darbais reikia mylėti tėvynę", - sovietų laikų fraze spaudos konferenciją baigė Jonas Jagminas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai