Valstybinė mokesčių inspekcija numato griežtinti ūkininkų turgelių kontrolę
2014-01-21

Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija ( VMI)  dėl Valstybės kontrolės aptiktų neatitikimų pajamų deklaracijose, kurias ūkininkai pateikė VMI ir Nacionalinei mokėjimų agentūrai, planuoja inicijuoti diskusiją su NMA, kad priimdama pareiškiminius dokumentus paramai gauti, ši institucija naudotų VMI administruojamų gyventojų pajamų deklaracijų duomenis. Taip būtų išvengta klaidingų duomenų pateikimo tiek NMA (galimai „pagrąžintų“ rodiklių pateikimo, siekiant nesąžiningai gauti paramą), tiek ir VMI. Be to, bus patikrinti visi ūkininkai, kurių pateiktose dviem institucijoms deklaracijose, rasti neatitikimai.

Viename registre įregistruota 197 tūkst. fizinių asmenų valdų, o kitame žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis nustatytas 259 tūkst. fizinių asmenų. Be to, dviejuose iš trijų registrų registracija nėra privaloma, o viename gali būti užregistruoti ir asmenys, kurie iš tikrųjų nevykdo žemės ūkio veiklos.

„Visų ūkininkų deklaruotos pajamos visada yra lyginamos su VMI trečiųjų šaltinių pateiktais duomenimis, o jiems nesutampant, vykdomos griežtos kontrolės procedūros. Vien tik 2013 metais VMI, taikydama poveikio priemones, iš 3,5 tūkst. ūkininkų išreikalavo teisingų deklaracijų. Šiuo metu deklaracijas yra pateikę 97 proc. iš 28 tūkst. tą turėjusių padaryti žemės ūkio veiklą vykdančių gyventojų. Taigi, pateikti klaidingą informaciją Mokesčių inspekcijai yra kur kas rizikingiau, nei „pagražinti“ rodiklius, siekiant gauti paramą. Todėl tik po kontrolės procedūrų bus aišku, kuriuos dokumentus teikdami ūkininkai apgaudinėjo valstybę“, - pažymi VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Be to,  šiemet VMI į konsoliduotą priemonių užtikrinimo planą įtraukė priemonę, numatančią ūkininkų, prekiaujančių turgavietėse ar turinčių kitokių sandorių su fiziniais asmenimis, griežtesnę kontrolę.

Nustačiusi pajamų neapskaitymo, mokesčių nemokėjimo faktus ar kitus mokestinius pažeidimus, VMI informuos ir kitas suinteresuotas institucijas, administruojančias lengvatas ūkininkams.

VMI, vykdydama savo funkcijas, ūkininkų kontrolės bei stebėsenos veiksmų metu nustato atvejų, kai ūkininkai deklaruoja PVM deklaracijose mažesnes apmokestinamas pajamas ir pardavimo PVM, negu nurodyta trečiuosiuose šaltiniuose, pasitaiko privačių poreikių tenkinimo atvejų, neatstato PVM nuo apmokestinamoje veikloje nenaudojamo ilgalaikio turto ir panašiai.

Šalies teisės aktuose iš viso nustatytos 25 žemės ūkio srities mokesčių lengvatos.


VMI, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai