Valstybinę aplinkos apsaugos tarnybą nuspręsta panaikinti
2017-05-04

Vilnius. Aplinkos ministerijai pavaldi įstaiga Valstybinė aplinkos apsaugos tarnyba (VAAT) reorganizuojama ir vėliau bus likviduota. Aplinkos ministro Kęstučio Navicko įsakymu pakeisti Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (Vilniaus RAAD) nuostatai ir jam pagal kompetenciją perduotos VAAT funkcijos: pranešimų dėl aplinkosauginių pažeidimų priėmimas, analizė ir valdymas, ekstremalių situacijų, avarijų prevencija ir kt.

Praėjusių metų kovo 1 d. įsigaliojus Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pakeitimams, VAAT pareigūnams buvo panaikinti įgaliojimai vykdyti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę.

„Nuo to laiko VAAT visa apimtimi nebegalėjo atlikti to darbo, kuriam ši tarnyba buvo įsteigta. Todėl nuspręsta šią įstaigą pertvarkyti ir vėliau likviduoti", - teigia aplinkos ministras K. Navickas.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Pasak aplinkos ministro, vykdant bet kurią reorganizaciją, svarbu neprarasti kompetentingų specialistų, todėl naikinamos tarnybos darbuotojai apie būsimą pertvarką informuoti iš anksto - jiems pasiūlytos išeitinės kompensacijos arba pareigos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamente, kuriam gavus papildomų funkcijų, prireiks ir naujų darbuotojų. Iš 22 VAAT darbuotojų į Vilniaus RAAD perkeliama didžioji dalis VAAT specialistų. VAAT planuojama likviduoti rugsėjo pirmą dieną.

Siekiant funkcijų grynumo, kontrolės ir veiklos efektyvumo aplinkosaugoje, konsolidacijos ir optimizavimo galimybės planuojamos Aplinkos ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai