V. Baltraitienė ir J. Milius negalvoja trauktis
2016-08-29

Vilnius. Prezidentės kritikuojami žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius neketina trauktis iš pareigų. Ministrė V. Baltraitienė atsiprašė Latvijos kolegos Janio Dūklavo dėl situacijos, susijusios su vakariene ir medžiokle Lietuvoje.

Žemės ūkio ministrės „darbietės" Virginijos Baltraitienės vakarienės su medžiokle istorija nepateisinama, o ministrės interpretacijos kelia diplomatines įtampas su kaimynine šalimi, teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Žemas skaidrumo suvokimas yra šios Vyriausybės skiriamasis bruožas. Tolerancija piktnaudžiavimui, „zadanijų" tradicijoms, nepotizmui ir asmeninių interesų protegavimui, reikalų tvarkymui nomenklatūrinėse medžioklėse -  stabdo šalies pažangą ir menkina žmonių pasitikėjimą. Ministrės medžioklės istorija nepateisinama. Ją interpretuodama ministrė sukelia ir diplomatines įtampas su kaimynine šalimi", - pirmadienį teigė D. Grybauskaitė, kurios poziciją perdavė prezidentės spaudos tarnyba.

„Jei jau ministrai nesugeba suprasti savo elgsenos padarinių, tai galutinę atsakomybę, ir asmeninę, prisiima premjeras už visą Vyriausybę", vėliau komentavo prezidentė.

Latvijos ministras: taip elgtis negalima

Taip elgtis kaip žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė negalima, pareiškė Latvijos žemės ūkio ministras Janis Dūklavas po Lietuvos ministrės pasisakymų, jog tai jis pakvietė verslininkus į vakarienę ir medžioklę Panevėžyje.

„Nesvarbu, ar tai rinkimai, ar kitos problemos, taip elgtis negalima. Niekas pas ją nebesilankys, jeigu ji taip daro. Po tokios betvarkės aš pasakyčiau: „Brangi drauge, atvyk į Latviją, čia nėra tokios betvarkės", - penktadienį Latvijos TV3 Žinioms sakė J. Dūklavas.

Jis neigia pakvietęs „Biovela Group" vadovą Virginijų Kantauską ir „Dojus Agro" vadovą Praną Dailidę į vakarienę - medžioklę liepos pabaigoje. Tuo metu ministrė V.Baltraitienė iš pradžių svarsčiusi, jog verslininkus į vakarienę galėjo pakviesti Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas J. Milius, vėliau pareiškė, jog abu verslininkus į renginį su medžiokle pakvietęs būtent Latvijos žemės ūkio ministras J. Dūklavas.

V. Baltraitienė atsiprašo Latvijos ministro

Ministrė Virginija Baltraitienė pirmadienį viešai atsiprašė Latvijos kolegos. Dėl kilusio skandalo ministrė apkaltino „paranojiškas baimes" Lietuvoje.

„Pirmiausiai noriu atsiprašyti Latvijos žemės ūkio ministro Janio Dūklavo, kad dėl Lietuvoje kilusių paranojiškų baimių, pokemonų ieškojimo, įvairių interpretacijų kyla nemalonumai ir mano kolegai Janiui", - spaudos konferencijoje sakė V.Baltraitienė.

Pasak ministrės, svečių garbei rengiamos vakarienės yra įprasta praktika Europoje. „Ir Lietuvoje J.Dūklavo garbei surengta neformali vakarienė Panevėžio rajone, kurią organizavo ir derino su žemės ūkio ministerijos specialistais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius", - sakė V.Baltraitienė.

„Visada bendravau ir bendrausiu su verslininkais, kurie kuria darbo vietas, pridėtinę vertę ir šalies pajamas iš eksporto", - pabrėžė ministrė.

Praėjusią savaitę V.Baltraitienė BNS teigė, kad vakarienę Panevėžio rajone Latvijos ministro garbei organizavo Žemės ūkio ministerija. Ministrė yra sakiusi, kad vakarienė galėjo kainuoti apie 300 eurų, ji paprašiusi vakarienės sąskaitos, kad ją galima būtų apmokėti, tačiau iki šiol jos nėra gavusi.

J. Milius pirmadienį spaudos konferencijoje aiškino, kad vakarienę susinešė patys renginio dalyviai. Tuo metu Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praėjusią savaitę buvo informavusi, kad nėra mokėjusi nė už vieną renginį - nei vakarienę, nei medžioklę.

V. Baltraitienės ir J. Miliaus spaudos konferencija

J. Milius prašo pateikti argumentus

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius pirmadienį pareiškė, kad jo vadovaujama įstaiga yra geriausia iš tokio pobūdžio institucijų Europos Sąjungoje.

Jis sakė, kad dėl pareikštų įtarimų piktnaudžiavimu tarnyba iš pareigų trauktis neketina, nes, jo nuomone, tai reikštų kaltės pripažinimą.

„Jeigu jūs Europos Sąjungoje geresnę tarnybą surasite Maisto ir veterinarijos, kuri taip dirba, tai aš labai apsidžiaugčiau. Kuri Europos Sąjungoje Maisto ir veterinarijos tarnyba, kur laimi visus projektus, turi tarptautinį pripažinimą, nugali Italiją, Vokietiją, Prancūziją, ir jeigu šitai įvardinsite, tada mes būsime labai patenkinti ", - žurnalistams pirmadienį sakė J. Milius.

„Kada jūs man išvardinsite, už ką, pirma, antra, trečia, ketvirta, tada atsistatydinsiu, jeigu jie (kaltinimai) bus motyvuoti", - kalbėjo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius.

***

Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį spaudos konferencijoje pareiškė, kad dėl žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės spręs gavęs Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadas. Anot premjero, dėl J. Miliaus tolesnio darbo bus sprendžiama rugsėjo pradžioje, kai pasibaigs teisinis procesas ir bus gautos atitinkamos išvados.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai