Ūkininkų turgelis kaime: kol nebuvo, visiems reikėjo, kai pastatė - nėra kam prekiauti
2013-07-19

Šilutė. Kol nebuvo turgelio, jo visiems reikėjo, kai pastatė - prekiautojų nė kvapo. Taip būtų galima apibūdinti situaciją Žemaičių Naumiestyje, kur, atsižvelgiant į vietos gyventojų pageidavimą, prieš dvi savaites įrengta lauko prekyvietė vietiniams ūkininkams.

Ilgas medinis stalas su suolu ir stogeliu, vietinių vadinamas ūkininkų turgeliu, pastatytas Žemaičių Naumiesčio aikštėje vietos bendruomenių savivaldos programos lėšomis, jis atsiėjo apie 5000 litų. Tačiau gyventojai svarstykles su savo išaugintomis sodo bei daržo gėrybėmis ir toliau mieliau stato prie savo namų, todėl miestelio aikštėje, kaip ir anksčiau, dažniausiai šeimininkauja išskirtinai dėvėtų drabužių prekeiviai.

Anot Žemaičių Naumiesčio seniūnijos specialistės Vaidilutės Dūdienės, praeitą savaitę prekyba miestelio ūkininkų turgelyje vyko tik tris dienas: savaitės pradžioje viena moteris dvi dienas siūlė praeiviams savo išaugintų bulvių, agurkų ir svogūnų, o daugiau naumiestiškių čia buvo susirinkę tik turgaus dieną, penktadienį.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Šį pirmadienį Naumiesčio aikštėje ir vėl karaliavo vien dėvėtų drabužių prekeiviai. Iškilo klausimas: gal to ūkininkų turgelio Naumiestyje iš viso nereikėjo?

„Tai kad žmonės patys jo prašė, patys kalbėjo, kad tokio turgelio jiems labai reikia. Dėl to jie netgi buvo kreipęsi į savo išrinktą Seimo narį, - tvirtino seniūnijos specialistė V. Dūdienė. - Todėl seniūnijos vietos bendruomenių taryba didžiąją dalį pinigų, gautų iš vietos bendruomenių savivaldos programos, nusprendė skirti ūkininkų turgeliui įrengti"

Žemaičių Naumiesčio gyventoja Birutė (fotografuotis ji nesutiko - red. pastaba), ne pirmus metus prekiaujanti prie savo namų, Klaipėdos gatvėje, pakalbinta apie jų miestelyje neseniai įkurtą ūkininkų turgelį, tvirtino, kad apie jį girdinti pirmą kartą, tuo pačiu paneigdama seniūnijos specialistės teiginį, jog naujoji prekyvietė buvo plačiai išreklamuota.

Tačiau panašu, kad ši naujiena Birutės nė kiek nesužavėjo. Esą ji vis tiek neisianti prekiauti į ūkininkų turgelį, nes neturinti laiko kažkur stovėti, kai namie tiek darbų, ir nematanti prasmės, mat iš savo patirties žino, kad pagrindiniai jos užauginto gero pirkėjai yra ne vietiniai gyventojai, bet pravažiuojantys miestiečiai.

Prekiauti prie savo sodybų gyventojams yra patraukliau

Didelės naudos iš ūkininkų turgelio kol kas nesitiki ir prekybos jame pradininkė Liucija - tai ta pati moteris, kuri prieš savaitę dvi ilgas dienas stovėjo už prekystalio miestelio aikštėje.

„Žinot, čia Naumiestis - daug kas patys visko užsiaugina, todėl prekiauti ūkininkų turgelyje neapsimoka, ypač paprastą dieną," - teigė telefonu naumiestiškė Liucija.

Tai kaip čia išeina: žmonės patys pageidavo turgelio, o dabar paaiškėjo, kad jis niekam nereikalingas? „Juk žinot, kaip kartais būna su tais žmonėmis," - pusiau juokais paaiškino Liucija.

Tuo tarpu seniūnijos specialistė V. Dūdienė sako, kad turinti vilties, jog tas turgelis dar prigis, juolab kad už prekybą jame nerenkamas joks mokestis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai