Ūkininkė baltu chalatu
2012-05-17

Kėdainiai, gegužės 17 d. Optimizmo nestokojanti kėdainietė Rasa Neverdauskienė gyvenime suderina dvi sritis - dirba slaugytoja ir valdo beveik 60 hektarų ūkį. Jos gyvenime medicina ir svajonės apie sodininkystę visada buvo greta.

Įgijusi felčerės akušerės specialybę, pradėjo dirbti Kėdainių statybininkų ambulatorijoje, o naktimis budėdavo ligoninės psichiatrijos narkologijos skyriuje. Jame dirba iki šiol.

„Seniau nebuvo galima su ligoniais bendrauti, o juk neretai pokalbiai gerokai pastiprina žmones. Mūsų skyriuje dirba tik moterys, o tenka ligonius ir nešioti. Ne viena slaugytoja ir sanitarė susirgo stuburo ligomis. Ir tai - profesiniai negalavimai. Darbe pasitaiko visko: ir agresijos, ir ašarų, ir kitokių negandų. Bet mes padedame žmonėms, kad ir kokiomis ligomis jie sirgtų", - darbo subtilumais dalijasi R. Neverdauskienė.

Po darbo - į ūkį

Medekšiuose gyvenanti Rasa, grįžusi po paros budėjimo ligoninėje, retai kada leidžia sau pailsėti - moters laukia namų ruoša ir darbai nemažame ūkyje. Tai išsipildžiusi antroji jaunystės svajonė - turėti sodą ir dirbti žemę.

Rasa Neverdauskienė kas trečią dieną vilki baltą chalatą, o jį nusimetusi skuba į laukus apžiūrėti augančio derliaus

„Ūkininkauju jau 12 metų. Turime vištų dedeklių, dvylika mėsinių kiaulių. Joms reikia nemažai pašaro, kurį užauginame be didesnių vargų. Auginame rugius, kviečius, rapsus, grikius, bulves. Dalį derliaus parduodame. Ūkininkavimas man labai patinka. Mėgstu seminarus, nes juose vis ką naujo sužinau. Ūkio valdymas tampa labai įdomia veikla", - sako ūkininkė.

Ji patikina niekada dėl nederliaus nekaltinanti gamtos ar žmonių, mat žino, kad jei kas nepavyko, tai - jos pačios klaidos. Pati traktoriaus nevairuoja, džiaugiasi, kad padeda draugas. O darbymečiu tenka ir laikinų darbuotojų pasisamdyti.

Tenka ir šūsnis popierių tvarkyti, pildyti deklaracijas. „Norėdama gauti paramos, turėjau rašyti projektus, bet ir tas riešutas perkąstas - dabar dirbame nauju traktoriumi", - nusišypso Rasa.

Be medikės ir ūkininkės darbų R. Neverdauskienė dar ir trijų vaikų mama. Moteris kiek apgailestauja, kad nė vienas iš vaikų nelinksta prie ūkio. Du vyresnieji studentai domisi meniškais dalykais, o jaunėlis penkiolikmetis kol kas neapsisprendė, kokį kelią rinksis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai