
Vilnius. Ūkininkai laikinai galės naudotis valstybės išpirkta jų žeme, kurioje bus tiesiamas europinės vėžės „Rail Baltica“ geležinkelis ir automobilių keliai šalia jo.
Nuo Kauno link Panevėžio, kur jau suprojektuota 97 kilometrų ilgio atkarpa, ūkininkai galės naudotis žeme iki 2021 metų pradžios, o nuo jos iki Lietuvos ir Latvijos sienos žemę dirbti bus galima iki 2022-ųjų sausio, pranešė Susisiekimo ministerija.
Ūkininkams taip pat bus išsaugota galimybė deklaruoti pasėlius ir gauti išmokas.
Šiuo metu vyksta žemės paėmimo automobilių keliams „Rail Baltica“ atkarpoje nuo Kauno iki sienos su Latvija procesas – planuojama paimti apie 1,2 tūkst. sklypų, arba apie 380 ha žemės, kurios maždaug 20 proc. sudaro miškai, o likusis dalis – daugiausia žemės ūkio paskirties žemė.
„Rail Baltica“ geležinkeliui Panevėžio, Pasvalio, Kauno, Jonavos ir Kėdainių rajonuose visuomenės poreikiams jau išpirkti 1365 sklypai, kurių bendras plotas siekia apie 1244 ha.
Žemės paėmimo procedūras ketinama baigti iki 2020 metų pabaigos.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Tyrime dėl Augalininkystės tarnybos – kratos K. Starkevičiaus, S. Skvernelio kabinetuose
2026-02-09 -
Pernai daugiausia bankrutavo augalininkystės ir gyvulininkystės įmonių
2026-02-05 -
Žemės ūkio ministras patenkino Arūno Jagmino prašymą atsistatydinti
2026-02-02
Skaitomiausios naujienos
-
Kaip įsigyti valstybinę žemę
2026-01-20 -
Susietąją paramą už gyvulius mokės anksčiau
2026-01-30 -
Pieno kooperatyvams veržiama kilpa
2026-01-26



(0)