Turizmo sodybų savininkai patys nusprendė pabūti turistais
2013-10-30

Lazdijai. Rajono turizmo informacinio centro direktorė Roma Stulgienė sakė  įgyvendinusi jau seniai brandintą idėją -  supažindinti Lazdijų rajono kaimo turizmo paslaugų teikėjus su Dzūkijos nacionalinio parko turizmo galimybėmis, apgyvendinimo paslaugomis, tradiciniais amatais.

Kaimo turizmo sodybos „Dzūkijos perlas" šeimininkė Birutė Stepankevičienė visus pakvietė apžiūrėti sodybą ir pagrindinį namą bei jame papuoštą salę vestuvių šventei. Sakė, kad vasarą už namo nuomą imanti 4000 Lt, o rudenį kainas mažinanti. „Galite atvažiuoti ir savaitgalį švęsti už 2000 Lt", - siūlė sodybos savininkė.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Pasak kaunietės  B. Stepankevičienės, vystant kaimo turizmo verslą, tikrai galima užsidirbti pinigų

Pasinaudojus ES parama sodyboje įrengti 2 lauko teniso kortai, lauko baseinas, be to, buvo  nusipirktas traktoriukas vejos žolei pjauti. Taip pat sutvarkytas šalia sodybos esantis miškas:  6,2 ha plote įrengti takeliai, pavėsinės, stalai, laužavietės. Apleistą mišką B. Stepankevičienė pavertė parku.

Sodybos šeimininkė pasidžiaugė, kad miškotvarkos projektui įgyvendinti gavo net 90 proc. ES lėšų. Už savo pinigus sakė to tikrai nebūtų padariusi. 

Sodyba gana populiari - kasmet aplanko daug žmonių, tarp jų ir nemažai užsieniečių. Šią vasarą viešėjo tarptautinė jaunimo grupė. Jaunuoliai iš 10 pasaulio šalių gamino savo nacionalinius patiekalus, puikiai praleido laiką. Pernai sodyboje svečiavosi 800 žmonių, o kiek šiemet, teigė dar nesuskaičiavusi. Pasak  B. Stepankevičienės, vystant kaimo turizmo verslą, tikrai galima užsidirbti pinigų. Deja, kaime sunku pasisamdyti žmonių, nepiktnaudžiaujančių alkoholiu, todėl džiaugėsi, kad vystyti šį verslą jai padeda sūnus.

Juodosios keramikos meistras Petras Pretkelis turistaujančius sodybų savininkus  pamokė, kaip reikia nusižiesti norimą dirbinį, leido pabandyti tai padaryti patiems

Kelionę po Dzūkijos nacionalinį parką išvykos dalyviai baigė Mardasavo kaime, miškų apsuptyje esančioje kaimo turizmo sodyboje „Dzūkijos sodyba". Joje įrengti 2 namai, ypač erdvi teritorija. Savininkė Aušra Gudaitytė į turizmo verslą pasinėrė prieš trejus metus. Vieną iš sodyboje esančių namų savininkė statė už ES lėšas. Ji sakė, kad sodyboje priimanti ne tik poilsiautojus, bet ir  rengianti vestuves, krikštynas, nuomojanti baidares. Sulaukia ir užsieniečių, kurie mėgsta pagrybauti, pauogauti, pavaikščioti po mišką ar pavažinėti dviračiais.

Sodybos „Žališkė" savininkai Rima ir Antanas Kliučinskai iš Šventežerio seniūnijos, Žališkės kaimo, garsėjantys savo sodyboje propaguojama avilio terapija, dalindamiesi kelionės įspūdžiais sakė,  kad pažintinio turo programa buvo išties turininga. „Pabendrauti su kolegomis, ne tik įdomu, bet ir naudinga. Keliaudamas pasisemi naujų idėjų bei prapleti akiratį. Antanui labai patiko žiesti keramikos dirbinius. O man didelį įspūdį paliko Merkinės lankytojų centras, kiti aplankyti objektai", - teigė R. Kliučinskienė. ,,Žališkės" sodybos savininkai sakė, kad šis turizmo sezonas jiems buvo sėkmingas, nes sulaukė daugiau poilsiautojų negu pernai.

„Silvestro sodybos" atstovas Silvestras Babušis, įsikūręs Taikūnų kaime, Veisiejų seniūnijoje, žiemą organizuojantis populiarias žvejų varžybas, tvirtino, kad jam irgi  buvo pravartu pasidairyti po kitas sodybas, susipažinti su Pilnų namų bendruomenės veikla, Merkinės krašto istorija.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai