Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Telšiškiai meta mėšlo iššūkį Atnaujinta

Telšiai. Ministerijai neišgirdus žemdirbių prašymų vėlinti tręšimo mėšlu ir srutomis termino dėl susiklosčiusios hidrometeorologinės situacijos, Telšių rajono ūkininkai surengė akciją „Mėšlo iššūkis“.

Žemės ūkio ministerija vakar vakare išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad dėl susidariusių hidrometeorologinių sąlygų ir aplinkybių konkrečiuose ūkiuose, kurie negalėjo išvežti srutų ir atlikti tręšimo darbų, kartu su savivaldybių ekstremalių situacijų operacijų centrais bus ieškoma mėšlo ir (ar) srutų sutvarkymo galimybių. Taip pat paskelbė, kad draudimo tręšti žemę srutomis ir mėšlu laikotarpis nebus keičiamas.

Telšių r. ūkininkų sąjunga (TRŪS) sako šia akcija prisidedanti prie Ministerijos „pastangų“ rasti sprendimą, ką daryti su mėšlu.

Bioversija 2024 07 09 m7

Iš pradžių planuota, kad akcijoje dalyvaujantys ūkininkai srutas veš prie „Telšių vandenų“ nuotekų valymo įrenginių, kur jų išpils tiek, kiek bus leista išvalyti. Tačiau paaiškėjo, kad tokios galimybės vis tik nėra.

„Atlėkiau nuo 8 val. ryto prie valymo įrenginių, bet pasakė, kad jų sistema nepritaikyta priimti srutų“, – portalui manoūkis.lt kalbėjo TRŪS pirmininkė Zita Dargienė ir pridūrė – jeigu Ministerija tikėjosi situaciją spręsti pasitelkiant valymo įrenginių įmones, tai šis variantas netinka.

Anot jos, vienintelė išeitis ūkininkams – vėlinti tręšimo laiką. „Daug metų leista iki gruodžio 1 d. tręšti, yra buvę, kai ir iki gruodžio 15 dienos. Pamenu, kažkuriais metais net iki 31 dienos“, – sako Z. Dargienė.

Ji tinkina iš ūkininkų gaunanti nemažai nuotraukų, kuriose – iki šiol įmirkusiuose laukuose stovintys įklimpę traktoriai su srutvežiais.

Su srutvežiu laukuose įklimpęs traktorius negali išvažiuoti iki šiol (Telšių rajono ūkininkų sąjungos nuotr.)

„Juokauju, kad dabar jau gali ir baudą gauti, atseit dar tręšia“, – šmaikštavo TRŪS pirmininkė ir pridūrė, kad kritulių kiekis Telšių r. spalį viršijo net 3 kartus.

Jos teigimu, akcijos tikslas – ne masiškumas, ūkininkai nusiteikę taikiai – kelių neblokuoja, gamtos neteršia.

„Tik norime nusiųsti žinią Ministerijai, kad ji nesuvokia realybės. Mėšlo nėra kur padėti. Rezervuarai gavo tiek lietaus, kad prisipildė. Situacija graudi“, – konstatavo Z. Dargienė.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos