BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Gyvenimas toks...
Teismas: ūkininkams į protestą vykti su priekabomis drausta neteisėtai
Asociatyvi Shutterstock nuotr.

Vilnius. Vilniaus valdžia neteisėtai draudė ūkininkams į kovo pradžioje planuotą protestą dėl mėšlo tvarkymo atvažiuoti traktoriais su priekabomis, galutinai nusprendė teismas.

Anot savivaldybės, su priekabomis į miesto centrą galėjo būti atvežtas ir išpiltas mėšlas bei srutos, nors ūkininkai tai neigė. Vis dėlto kovo 14 d. planuoto protesto galiausiai nuspręsta nevykdyti.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) kovo 21 d. galutinai panaikino savivaldybės įpareigojimą Telšių rajono ūkininkų sąjungai užtikrinti, kad į protestą atvažiavę traktoriai būtų be priekabų. Teismas atmetė savivaldybės skundą ir paliko nepakeistą Regionų administracinio teismo kovo 14 dienos sprendimą. 

Bioversija 2024 04 26 m7

„Pripažintina pagrįsta pirmosios instancijos teismo išvada, kad skundžiama įsakymo dalimi susirinkimo laisvė buvo iš dalies ribojama“, – rašoma LVAT nutartyje. 

Ginčas kilo dėl ūkininkų planuoto protesto prie Žemės ūkio ministerijos. Jie žadėjo prašyti ministerijos pakeisti mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašą: pakeisti draudžiamą tręšimo laiką ir nereikalauti rengti mėšlo tręšimo planą.

Ūkininkai kovo pradžioje savivaldybę informavo, kad kovo 14 d. organizuoja protesto akciją, į kurią atvyks traktoriais su prikabinama technika. Planuota bent 10 technikos vienetų ir bent 100 dalyvių.

Savivaldybė akcijai leidimą išdavė, tačiau nurodė, kad traktoriai būtų be priekabų, puspriekabių, kitos žemės ar miškų ūkio technikos, kuri esą buvo reikalinga mėšlui, srutoms ar kitoms medžiagoms atvežti ir išpilti. 

Ūkininkai teigė, kad ant priekabų ir puspriekabių galima kabinti didesnius plakatus ir taip geriau supažindinti visuomenę bei institucijas su protestu, jų problemomis. Jie tikino, kad savivaldybė nepagrįstai apribojo jų teisę pasirinkti protesto formą.

Anot savivaldybės, kovo 13 dieną ūkininkai informavo, kad protesto akcija neįvyks, tad ūkininkų skundas tapo beprasmis.

Visgi LVAT konstatavo, kad skundo nagrinėjimas iš esmės buvo ir yra reikšmingas užtikrinant gero viešojo administravimo standartus ir teisę į veiksmingą teisinę gynybą.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos