BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Gyvenimas toks...
Teismas: parama gali būti skiriama tik už įregistruotus valdos plotus
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Nagrinėdamas bylą Lietuvos administracinis vyriausiasis teismas nusprendė, kad paramos paraiškoje gali būti deklaruojami tik tie žemės ūkio veiklai naudojami plotai, kurie Valdų registre įregistruoti kaip paraišką teikiančio asmens žemės ūkio valdos dalis.

Kaip praneša Teismas, pareiškėjas kreipėsi prašydamas panaikinti Nacionalinės mokėjimo agentūros sprendimą, kuriuo susigrąžinama dalis išmokėtos paramos už paraiškoje deklaruotus plotus, kurių valdymo teisės pareiškėjas negalėjo pagrįsti.

NMA laikėsi pozicijos, kad pareiškėjas paramai gauti negalėjo deklaruoti plotų, kurie paraiškos pateikimo metu valstybinės žemės nuomos sutartimis bei leidimais laikinai naudotis buvo suteikti valdyti pareiškėjo sutuoktinei.

Bioversija 2024 04 26 m7

Šiomis aplinkybėmis teismas akcentavo, kad siekiant užkirsti kelią piktnaudžiauti kitų asmenų žeme, reikalaujama įregistruoti paraiškoje deklaruojamų žemės ūkio naudmenis, sudarančius pareiškėjo žemės ūkio valdą.

Siekdamas gauti paramą, pareiškėjas paraiškoje privalo ne tik visus savo žemės ūkio veiklai naudojamus ir jo valdomus vienetus (netgi tuos, už kuriuos neprašo skirti paramos) deklaruoti paraiškoje, juose užtikrinti kompleksinės paramos reikalavimų laikymąsi, bet ir būti juos įregistravęs viešame Valdų registre, kaip savo (ar kartu su valdos nariais, partneriais valdomos) žemės ūkio valdos duomenis.

Draudimas tam pačiam asmeniui būti daugiau nei vienos valdos nariu leidžia išvengti tų pačių žemės ūkio naudmenų plotų nurodymo skirtingų ūkininkų valdose.

Teismo teigimu, NMA pirmiausiai turi patikrinti, ar paraiškoje deklaruoti plotai yra įregistruoti Valdų registre konkretaus paramos prašytojo, kaip valdos valdytojo valdoje, o nustačiusi, kad tokie plotai į šią valdą nėra įtraukti, negali už juos skirti paramos.

Nagrinėjant bylą nustatyta, kad pareiškėjo sutuoktinė pati buvo įregistravusi atskirą žemės ūkio valdą ir kasmet teikė paraiškas paramai gauti. Jai išnuomoti bei laikinai suteikti naudotis žemės ūkio plotai nebuvo įregistruoti pareiškėjo valdomoje žemės ūkio valdoje, tad prieita išvados, kad parama už šiuos plotus pareiškėjui negalėjo būti skiriama, todėl susigrąžinta pagrįstai.

Parengta: pagal Lietuvos administracinio vyriausiojo teismo inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos