Teismas nusprendė dėl J. Miliaus atleidimo
2017-04-21

Vilnius. Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį nusprendė kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad jis išaiškintų, ar Vyriausybė teisėtai atleido Valstybinės maisto ir veterinarijos vadovą Joną Milių.

„Teismas, išnagrinėjęs bylą, suabejojo Lietuvos Respublikos Vyriausybės tiek protokoliniu sprendimu, tiek nutarimu atleisti J. Milių iš tarnybos ir kreipėsi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą, kad jis išaiškintų, ar minėti ginčijami Vyriausybės sprendimai neprieštarauja tiek Lietuvos Vyriausybės įstatymui, tiek Lietuvos Respublikos Konstitucijai", - žurnalistams sakė teisėjas Arūnas Kaminskas.

Teismui kilo abejonių dėl to, kad sprendimas dėl atleidimo priimtas „nesant Vyriausybės posėdyje visų Vyriausybės narių daugumos priimto ir oficialiai paskelbto nutarimo dėl nepritarimo Vyriausybės įstaigos vadovo veiklos ataskaitai", - rašoma pranešime spaudai.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Teismo sprendimas kreiptis į Konstitucinį Teismą yra neskundžiamas. Kol savo išaiškinimo nepateiks Konstitucinis Teismas, J. Miliaus byla nebus nagrinėjama, ji bus laikinai sustabdyta. Kreiptis į Konstitucinį Teismą buvo prašęs pats buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos vadovas.

„Tam tikrus klausimus spendžia Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas, kiek tai susiję su Vyriausybės priimtais sprendimais. Todėl teismas šitoje situacijoje nusprendė, kad  teisingiausia būtų gauti išaiškinimą iš Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo", - paaiškino teisėjas A. Kaminskas. Jis mano, kad jo sprendimas šioje situacijoje yra „tikslingiausias ir teisingiausias". Teisėjas nedetalizavo, kuo konkrečiai suabejojo nagrinėdamas bylą.

Nei J. Milius, nei Vyriausybės atstovas į sprendimo paskelbimą ketvirtadienį Vilniaus apygardos administraciniame teisme neatvyko. J. Miliaus advokatas Paulius Čelkis telefonu BNS sakė, kad teismas priėmė „logišką ir teisingą" sprendimą.

„Mes jau skunde buvom nurodę prašymą kreiptis į Konstitucinį Teismą, taip pat ir posėdžio metu buvom išreiškę prašymą kreiptis, palaikėme šį prašymą, ir teismas kreipėsi. Mes manome, kad tai - natūralus sprendimas, tokia yra situacija keista", - sakė advokatas. Jis nevertino galimo bylos užsitęsimo laukiant išaiškinimo, nes jis su klientu siekia teisingo ir greitesnio bylos išnagrinėjimo.

„Kiek užtruks, tiek užtruks, ne man vertinti. Deja, šitoje situacijoje, manome, be Konstitucinio Teismo neįmanoma išspręsti. Vis dėlto kilo daug klausimų dėl Vyriausybės priimtų sprendimų, aktų. Šiais klausimais gali pasisakyti tik Konstitucinis Teismas", - teigė advokatas.  

Vyriausybė J. Milių atleido pernai spalio pradžioje. Vyriausybės atstovai teigia, kad atleidimo pagrindas buvo nepritarimas veiklos ataskaitai. J. Milius teigia, kad ataskaita Vyriausybėje net nebuvo svarstyta, o atleidimą lėmė politiniai motyvai.

Teismas byloje liudytojais apklausė buvusį vidaus reikalų ministrą Tomą Žilinską ir buvusią žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę.

„Aš tam juos ir pasikviečiau, kad objektyviai ir visapusiškai išsiaiškinti visas bylos aplinkybes" , - sakė teisėjas A. Kaminskas.

Teisėsauga J. Miliui yra pareiškusi įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu. Specialiųjų tyrimų tarnyba tiria įtarimus, kad šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex" per parlamentarą „tvarkietį" Petrą Gražulį siekė paveikti Maisto ir veterinarijos tarnybą, jog ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus. P. Gražulis apklaustas specialiuoju liudytoju.

J. Milius savo kaltę kategoriškai neigia.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui skirti naująjį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovą. Juo ketveriems metams paskirtas žemės ūkio viceministras Darius Remeika. Jis naujas pareigas pradės eiti nuo balandžio 27 dienos.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai