Teisėsaugai domintis „Pienas LT“ projektu, „pakimba“ 4 mln. eurų papildoma parama
2016-06-06

Vilnius. Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT) tikrinant kooperatyvo „Pienas LT" gamyklai teikiamos paramos skaidrumą, Žemės ūkio ministerija grąžino Nacionalinei mokėjimų agentūrai (NMA) iš naujo vertinti „Pienas LT" paraišką dėl maždaug 4 mln. eurų papildomos paramos.

ŽŪM Projektų atrankos komitetas gegužės 25 dieną grąžino kooperatyvo „Pienas LT" paraišką NMA vertinimui. Agentūra turės pateikti papildomus duomenis, ar dėl „Pienas LT" veiklos nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas ir ar kooperatyvas yra teisingai įvykdęs visus su Europos Sąjungos (ES) parama susijusius įsipareigojimus, rašoma komiteto posėdžio protokole.

Komiteto pirmininkas, žemės ūkio viceministras Saulius Jakimavičius BNS sakė, jog paraiška buvo grąžinta naujam vertinimui, nes FNTT tikrina dokumentus, susijusius su „Pienas LT" paraiška.

LYTAGRA 19 07 04 mob

FNTT Veiklos analizės ir planavimo skyriaus vedėjas Kęstutis Dirsė teigė, jog ikiteisminis tyrimas dėl „Pieno LT" veiklos nėra pradėtas, tačiau tikrinama informacija.

„Pienas LT" valdybos pirmininkas Naglis Narauskas BNS sakė nežinantis, ar vyksta kokie nors tyrimai, tačiau tikino, kad tai susiję su balandžio pabaigoje tuometinio Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko Sauliaus Bucevičiaus „Lietuvos ryte" išsakyta kritika, jog „Pienas LT" gamyklos projektas kelia daug abejonių.

NMA Komunikacijos skyriaus atstovė Aistė Mileikaitė BNS sakė nežinanti, kada agentūra iš naujo pateiks savo išvadą, nes vertinimo procesas dar nėra prasidėjęs.

Beveik 15 mln. eurų europinės paramos jau gavęs „Pienas LT" šiemet paprašė dar 4 mln. eurų paramos džiovykloms. NMA balandžio pabaigoje buvo sutikusi skirti šią paramą.

„Pienas LT" pakoregavo ES remiamą gamyklos projektą po to, kai 2014 metų birželį bankrutavo džiovyklų įrangą gamyklai turėjusi tiekti Vokietijos bendrovė „Finnah GmbH Prozess-und Verpackungstechniks", o kitas gamintojas paprašė didesnės kainos.

Šiuo metu gamykloje įrengiamos džiovyklos, o liepą ji pradės gaminti koncentruotus išrūgų ir pieno baltymus. Visu pajėgumu nauja įmonė turėtų veikti rudens pradžioje.

Į „Pienas LT" gamyklą iki šių metų jau investuota 33,6 mln. eurų (iš jų 14,7 mln. eurų - ES parama). Kooperatyvo pajininkai į projektą investavo per 20 mln. eurų.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai