Svetimus javus nukūlęs vyras nuteistas ketveriems metams nelaisvės
2014-04-09

Panevėžys. Apygardos teismas ketverių metų laisvės atėmimo bausme nuteisė svetimus kvietrugius nukūlusį ir pagrobusį vyrą. Kaip trečiadienį pranešė Panevėžo apygardos prokuratūra, 35 metų V. S. taip pat turės nukentėjusiajam atlyginti per 163 tūkst. litų turtinės ir neturtinės žalos.

Prokuroro prašymu valstybės naudai nutarta konfiskuoti per fiktyvią įmonę realizuoto pagrobto derliaus dalies vertę atitinkančią pinigų sumą - 46,6 tūkst. litų.

Nusikaltimais nuosavybei, finansų sistemai, ekonomikai ir verslo tvarkai baudžiamojoje byloje V.S.  buvo kaltinamas 2012 metų vasarą Anykščių rajone 98 hektarų laukuose nukūlęs ir pagrobęs daugiau nei 283 tonas žieminių kvietrugių. Nustatyta, kad nukentėjusiajam buvo padaryta beveik 257 tūkst. litų turtinė žala.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Pasinaudojęs kitu asmeniu, nuteistasis įsteigė uždarąją akcinę bendrovę ir ją panaudojo vien tik pavogtam derliui parduoti.

Teismas pripažino, kad nuteistasis, įsteigęs fiktyvią įmonę ir parinkęs jai vadovauti asmenį panašaus sąskambio pavarde su nukentėjusiuoju, norėjo įnešti painiavą dėl tikrojo pasėlių plotų naudotojo bei savininko ir siekė svetimo turto vagystę pridengti civiliniais teisiniais santykiais.

Nors kaltinimo dėl nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo pirmosios instancijos teismas nepatvirtino, tačiau prokurorai numato šią dalį nuosprendžio apskųsti apeliacine tvarka.

Prokuroro prašymu kaip ieškinio garantas buvo laikinai apribotos teisės į kaltinamojo turtą - 8 sklypus ir 3 pastatus bei statinį.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai