Šventėje – agurkų valgymo rekordas
2015-07-13

Kėdainiai. Aštuonioliktoji Agurkų šventė kėdainiečius ir jų bičiulius nudžiugino rekordu - vienu metu suvalgyta tūkstantis agurkų. Tačiau ieškojusieji, kur įsigyti šios daržovės, liko nusivylę, nes agurkai šiose apylinkėse dar tik pradeda derėti.

Į tradicinę šventę kasmet vis įnešama naujovių, paįvairinamos senosios pramogos. Šiemet buvo siekiama masiškiausio agurkų valgymo vienu metu rekordo: per penkias minutes 1000 žmonių drauge suvalgė po agurką. Aistrų nestokota agurkininkų smūginyje, kur kiekvienos seniūnijos atstovui teko išbandyti jėgas netradiciniame bokso ringe.

Kaip kasmet, surengta agurkininkų regata baidarėmis. Šįkart varžėsi kaimiškųjų seniūnijų plaukikai ir savivaldybės administracijos darbuotojai. Miestelėnų liūdesiui pergalę šventė ir rajono mero taurę iškovojo seniūnijų atstovai.

Šventė jau kelintą kartą suteikia galimybes pasivaržyti ir šeimininkėms. Šiųmetės varžytuvės „Skonių puokštė" buvo su staigmenomis. Moterys, į varžytuves turėjusios atsinešti salotoms tinkamų daržovių, prieš pradedant gaminti savus krepšelius turėjo perleisti kaimynėms. Tad kiekvienai teko gerai pasukti galvą, ką ir kaip paruošti, kad ir vertintojams patiktų, ir žiūrovai liktų sužavėti. Šioje rungtyje nugalėjusi miesto seniūnijos atstovė Nijolė Ulevičienė negailėjo padėkų Josvainių atstovei, į šventę atsivežusiai itin turtingą krepšį.


Geriausiai šiųmetės šventės šeimininkei Nijolei Ulevičienei teko bendrovės „Daumantai LT“ inovacijų technologo Algio Kairio sukurtų pagardų rinkinys

LYTAGRA 19 07 04 mob

Šventės dalyvius sveikinę žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė bei europarlamentaras Bronis Ropė kėdainiečiams linkėjo gražiai gyventi, sutartinai dirbti, auginti agurkus ir išradingai švęsti, o rajono meras Saulius Grinkevičius džiaugėsi, kad kėdainiečiai moka ne tik auginti agurkus: „Mane nustebino mūsų moterys, kurios priruošė įvairių patiekalų iš agurkų. Tai puiki daržovė - ir gaivinanti, ir stiprinanti, ir pramogoms tinkanti."

Be prizų neliko ir į turtingus vaišėmis bei pramogomis kiemelius kvietusios seniūnijos. Šventei baigiantis buvo išdalinti apdovanojimai: Aktyviausiu kiemeliu įvardintas Pelėdnagių kiemelis, Sveikuoliškiausiu - Dotnuvos, Solidžiausiu - Josvainių, Spalvingiausiu - Pernaravos, Žaliausiu - Šėtos, Inovatoriškiausiu - Vilainių, Dosniausiu - Krakių, Stilingiausiu - Truskavos, Populiariausiu - Surviliškio, Skambiausiu - Gudžiūnų, o Ekonomiškiausiu - Kėdainių miesto seniūnijos.


Prekiaujančių agurkais gausos nebuvo - gamta šiemet kol kas nebuvo palanki šiai daržovei

Šventės sūkuryje svečiai pasigedo prekiavusiųjų šia daržove. Pasirodo, agurkų užauginta gana nedaug, o jų kainos - smarkiai kandžiojasi.Savo reikmėms agurkus jau daugelį metų auginanti tiskūniškė Irena Šalukienė sakė, kad šie metai ypač nepalankūs agurkų augintojams.

„Nuo pavasario agurkams labai trūko šilumos ir saulės. Jie atsigavo tik tada, kai pagaliau sulaukėme šiltesnių dienų. Dabar agurkai jau neblogai auga, tačiau po suvargimo tai nėra paprasta. Tad didelę agurkų kainą nulėmė ir prastas jų derlius, ir į Lietuvą atėjęs euras. Ankstesniais metais Kėdainiuose agurkų liepos viduryje būdavo galima nusipirkti vos už kelis lietuviškus centus, o dabar jų kaina svyruoja nuo pusės iki vieno euro. Pavertus į lietuviškąją valiutą - tai jau gana gąsdinančios kainos", - sakė I. Šalukienė.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai