Sukčiai nusitaikė į ūkininkus, įspėja policija
2014-08-28

Vilnius. Po javapjūtės ūkininkams ieškant grūdų supirkėjų, policija įspėja, kad pasitaiko atvejų, kai ūkininkai patiki sukčiais, apsimetančiais grūdų supirkėjais, kurie žada mokėti brangiau ir atsiskaityti greičiau.

Antradienį į Biržų rajono policijos komisariatą kreipėsi trys Biržų rajono ūkininkai, kurie vienos uždarosios akcinės bendrovės atstovui perdavė apie 60 tonų miežių ir 106 tonas avižų, o apmokėjimo nesulaukia. Ūkininkai, visiškai pasitikėdami bendrovės atstovu, nereikalavo važtaraščių, kitų dokumentų, pasirašė netiksliai surašytas sutartis. Vyksta tyrimas.

Policija pataria ūkininkams būti atidiems renkantis grūdų supirkėjus ir pasirašant sutartis, reikalauti dokumentų ir važtaraščių, nebijoti tikslinti informaciją, kurią pateikia supirkėjas, prisistatydamas vienos ar kitos įmonės atstovu. Pataria užsirašyti transporto priemonių, išvežančių grūdus, valstybinių numerių ženklus.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Prieš dvejus metus Biržų rajono ūkininkas R.P., pagal skelbimą laikraštyje susiradęs grūdų supirkėją, prarado apie 26 tonas miežių ir patyrė 21 tūkst. 615 litų nuostolį.

Atvažiavę pirkėjai susikrovė miežius, sutarė su ūkininku gerą kainą, surašė sutartį, tačiau žadėtų pinigų nepervedė ir į telefono skambučius daugiau neatsiliepė. Nors ūkininkas pasirašė sutartį su pirkėju, juo pasitikėjo, tačiau nepatikrino jo asmens dokumentų. Policija turi duomenų, kad pirkėjas buvo atvykęs iš Latvijos.

Ikiteisminis tyrimas vis dar tęsiamas, nes kaltininkas - Latvijos pilietis. Su Latvijos teisėsaugos institucijomis vyksta bendradarbiavimas per teisinės pagalbos prašymus.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai