Sukčiai apgavo ŽŪB buhalterę (papildyta)
2018-09-12
Pixabay nuotrauka

Kaunas. Nerimstantys sukčiai randa vis naujų aukų. Šį kartą nukentėjo viena Kaišiadorių žemės ūkio bendrovė, kurios buhalterė pervedė beveik 50 tūkst. eurų sukčiams.

Policija informavo, kad rugsėjo 11 d. 14 val. 13 min. Kaišiadorių rajono policijos komisariatas gavo ŽŪB pareiškimą, kad tą pačią dieną apie 10 val. ŽŪB vyr. buhalterė, gavusi apgaulingą elektroninį laišką, atliko 49 296 eurų tarptautinį pavedimą.

Kauno apskr. VPK atlieka ikiteisminį tyrimą.

Policija žiniasklaidą informavo, kad pervedimą pavyko sustabdyti ir ŽŪB turėtų atgauti pinigus.

Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos viršininko funkcijas atliekantis Danas Tamkevičius spaudos konferencijoje sakė, kad Lietuvoje pradėjo plisti melagingi elektroniniai laiškai, siunčiami juridiniams asmenims, į buhalterijas, finansų skyrius.

Laiškuose  prašoma atlikti pavedimus nuo 5 iki 100 tūkst. eurų. Elektroniniai laiškai siunčiami iš suklastotos elektroninio pašto dėžutės, prisistatoma įmonių vadovais. Laiškai siunčiami iš JAV ir Nigerijos.

Manoma, kad melagingus laiškus gavo nemažai Kauno ir visos šalies bendrovių, dauguma jų išsiųsta pirmadienį ir antradienį, anksti rytais. Darbuotojai užkimba ant sukčių jauko nepaisant to, kad laiškai iš užsienio rašomi netaisyklinga lietuvių kalba, naudojantis vertimu elektroninėje erdvėje. Pinigus prašoma pervesti į Jungtinės Karalystės ir Danijos įmonių sąskaitas užsienio bankuose.

šį pervedimą pavyko sustabdyti, todėl tikimasi, kad pinigus bendrovei pavyks atgauti.

Skaityti daugiau: http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/nusikaltimai-ir-nelaimes/sukciais-patikejusi-buhaltere-jiems-pervede-beveik-50-tukst-euru-880164

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai