STT susidomėjo žemės ūkio viceministru
2010-12-14

Vilnius, gruodžio 14 d. Žemės ūkio viceministras Aušrys Macijauskas atsidūrė korupciją tiriančių pareigūnų akiratyje. Įtariama, kad šis ir keli kiti valdininkai galėjo gauti brangių dovanų iš informacinių technologijų bendrovės.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) inicijavo tyrimą, ar 42 metų A. Macijauskas ir dar kai kurie Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) darbuotojai nepiktnaudžiavo padėtimi ir ar nepadarė tarnybinio nusižengimo, iš bendrovės „Baltic Amadeus infrastruktūros paslaugos", kaip įtariama, priimdami dovanotus brangius išmaniuosius telefonus, rašo dienraščiai „Vilniaus diena" ir „Kauno diena".

Bendrovė savo vardu įsigijo penkis „iPhone" aparatus, kuriuos perdavė naudotis žemės ūkio viceministrui A. Macijauskui ir neįvardijamam Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) prie ŽŪM darbuotojui. Kalbama, kad kai kurie telefonai kaip dovanos atiteko ir šių darbuotojų žmonoms. Teisėsaugos pareigūnai tiria versiją, ar po kelis tūkstančius litų kainuojantys aparatai netraktuotini kaip kyšis valdininkams.

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Giedrius Tarasevičius pripažino, kad STT iniciatyva „yra vykdomas toks ikiteisminis tyrimas".

Jis tik atkreipė dėmesį, kad atliekant tyrimą, be kita ko, tikrinama, „kokiais pagrindais privati bendrovė galėjo perduoti atitinkamą aparatūrą tam tikriems valstybės tarnautojams ar buvo už ją atsiskaityta, kaip ja naudojamasi ir kas už tai moka".

Bendrovė „Baltic Amadeus infrastruktūros paslaugos" turi nemažai sutarčių su Žemės ūkio ministerija, kai kuriais jos padaliniais, tarp jų ir NMA, yra laimėjusi ne vieną programinės įrangos tiekimo konkursą.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai