STT atliko kratas J. Miliaus ir P. Gražulio ir darbo vietose
2016-07-28

Vilnius. Atlikdami tyrimą dėl prekybos poveikiu, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai ketvirtadienį atliko kratas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus Jono Miliaus ir Seimo nario Petro Gražulio darbo vietose. Tai, kad kratos atliktos šių asmenų darbo vietose patvirtino Generalinė prokuratūra.

Teisėsauga ketvirtadienį pranešė įtarianti, kad vienos maisto produktus gaminančios bendrovės vadovai, norėdami, kad įmonė išvengtų nuobaudų, kurios paprastai yra taikomos aptikus darbų saugos, pakavimo, ženklinimo, higienos ar kitus pažeidimus, savo neteisėtų tikslų siekė papirkdami įvairius atsakingus specialistus arba asmenis, galinčius tokiems specialistams daryti poveikį.

STT pranešime spaudai konkreti įmonė neįvardyta. Atliekant tyrimą keliuose Lietuvos miestuose buvo atliekamos kratos, poėmiai, vykdomi kiti proceso veiksmai.

LYTAGRA 19 07 04 mob

BNS žiniomis, teisėsauga atliko procesinius veiksmus ir bendrovėje „Judex", įmonės vadovų darbo vietose.  Šios įmonės komercijos direktorė Patricija Pochomovaitė yra Seimo nario P.Gražulio sekretorė padėjėja. P. Pochamovaitė taip pat yra Lietuvos šaldytų maisto produktų įmonių asociacijos vadovė. 2015 metais savivaldos rinkimuose Kaune ji yra kandidatavusi kaip „Tvarkos ir teisingumo" kandidatė. Su ja BNS kol kas nepavyko susisiekti.

J. Milius: susitikimai su įmonės „Judex" atstovais buvo kasdienis darbas

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius sako, kad jo bendravimas su maisto produktų gamybos įmonės „Judex" atstovais buvo įprastinė darbinė veikla. Situaciją dėl jo darbo vietoje atliktos kratos J. Milius ketvirtadienį pavadino labai apmaudžia, ir teigė, kad nėra nė vieno verslininko, kuris jam „kažką siūlė ar davė". J.Miliaus teigimu, jis bus apklaustas kiek vėliau.

„Su „Judex" įmone daug bendravome, įmonės atstovai pas mane daug kartų lankėsi, ir ypač dėl eksporto reikalų", - LRT radijui ketvirtadienį sakė J.Milius.

„Tai yra mano darbas, pagal savo nuostatus - naujų rinkų paieška, pagalba įmonėms - yra mano kasdienis darbas. Mano kasdieniame darbe tokių susitikimų yra labai daug", - teigė tarnybos vadovas.
Jis sakė, kad Seimo narys „tvarkietis" Petras Gražulis yra jam skambinęs ne kartą.

P. Gražulis: nieko nežinau

Tuo tarpu „Tvarkos ir teisingumo" partijos atstovas P. Gražulis sakė nieko nežinantis apie situaciją. Jis nei paneigė, nei patvirtino, kad teisėsaugos veiksmai atlikti dėl šaldytų maisto produktų gamybos įmonės „Judex", kurioje įmonėje dirba jo artimieji.

„Aš nieko nežinau ir nieko kalbėti nenoriu. Jūs daugiau žinote, nei aš. Nieko nežinau - dirba žmona, dirba sūnus, daug kas dirba daug metų, brolis dirbo", - BNS sakė P.Gražulis.

Ministrė: kratos VMVT buvo netikėtos

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė žurnalistams sakė, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas ją informavo tik apie atliekamų kratų faktą ir papildomos informacijos nepateikė.

Ketvirtadienį vidurdienį žurnalistams V. Baltraitienė sakė, kad dėl J. Miliaus atsakomybės negalinti daryti jokių išvadų, kol neturi papildomos informacijos.

„Tai netikėta, nes apie tokius dalykus iš anksto nebuvo pranešta. Tokių signalų nesu turėjusi, nežinau, ar turėjo Vyriausybė, nes Veterinarijos tarnyba pavaldi Vyriausybei", - sakė V. Baltraitienė.

Ketvirtadienio vidurdienį ministrė tvirtino kol kas buvusi patenkinta VMVT vadovo J. Miliaus darbu. „Ir ypač pastaraisiais metais, kai buvo labai daug atvejų sulaikyta kontrabandos, ir turgavietės tikrinamos, ir vaikų maitinime buvo nustatoma labai daug pažeidimų. Aš tai vertinu kaip labai aktyvų veterinarijos darbą", - sakė V. Baltraitienė.

Apie kratas yra informuotas ir ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai