Sausrai traukiantis, siūloma skelbti ekstremalią padėtį
2018-07-03

Vilnius. Lietuvoje pastarosiomis dienomis palijus, stichinė sausra iš šalies po truputį traukiasi – ji dabar fiksuojama tik keturiose savivaldybėse. Nepaisant to, Vidaus reikalų ministerijos teigimu, vis dar yra pagrindas skelbti ekstremalią situaciją, nes nuo sausros nukentėję pasėliai neatsigaus.

Hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių stebėjimų poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazlauskienė BNS sakė, jog stichinė sausra antradienį dar yra Kaišiadorių, Telšių, Kretingos ir Klaipėdos savivaldybėse.

„Po vakar dienos liūčių liko tik keturios savivaldybės, kur vis dar laikosi stichinė sausra. Gali būti, kad po šios dienos lietaus gali nusiimti ir visos keturios“, – kalbėjo J. Kazlauskienė.

RVAC 21 09 30

Anot specialistės, sausros požymių vis dar yra Kazlų Rūdos, Marijampolės, Trakų, Varėnos, Druskininkų, Jurbarko, Raseinių, Kelmės, Mažeikių ir Joniškio savivaldybėse.

„Praktiškai ji (stichinė sausra, – BNS) jau yra atsitraukusi“, – tvirtino J. Kazlauskienė.

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys antradienį teigė, kad Lietuvos žemės ūkis dėl sausros jau neteko trečdalio derliaus, o labiausiai nukentėję žemdirbiai yra šalies pietuose.

Vyriausybė trečiadienį spręs, ar dėl sausros valstybės mastu skelbti ekstremalią padėtį. Ekstremali situacija leis žemdirbiams sumažinti įsipareigojimus su žemės ūkio produkcijos supirkėjais.

Vidaus reikalų ministro atstovas spaudai Karolis Vaitkevičius BNS sakė, jog vis dar išlieka pagrindas skelbti ekstremalią situaciją, nes nuo sausros nukentėję pasėliai neatsigaus.

G. Surplys antradienį tikėjosi, kad ekstremali situacija bus paskelbta visoje šalyje.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai