Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Gyvenimas toks...
Spaudos konferencijoje - apie santykius su įsiskolinusiais žemdirbiais

Vilnius. „Agrokoncerno grupės" atstovai penktadienį surengė spaudos konferenciją, reaguodami į viešoje erdvėje pateiktus klausimus apie santykius su klientais žemdirbiais, prasiskolinusių žemdirbių turto likimą ir įmonės veiklą prekiaujant rusiškomis trąšomis.

Spaudos konferencijoje Vilniuje „Agrokoncerno grupės" vadovas Valdas Eimontas sakė, kad „Agrokoncerno grupė" leidžia savo klientams ūkininkams atidėti mokėjimus už prekes ir paslaugas, o siekdama apsaugoti lėšas, prašo kliento pasirašyti skolos vertybinį popierių - vekselį. Tačiau kartais žemdirbiai neišgali grąžinti skolų, tokiais atvejais varžytinių arba tiesioginių sandorių būdu už skolas perkamas jų turtas, pavyzdžiui, žemė.

„Ūkininkas laisvas pasirinkti, iš ko pirkti ir su kuo bendrauti. Jokios prievartos nėra. Niekas jo neverčia imti trąšų ar pirkti sėklų. Jis laisvas pasirinkti bendravimo būdą, kalbant apie pirkimus", - tvirtino V. Eimontas.

Bioversija 22 08 31

Anot jo, „Agrokoncerno grupė" visada stengiasi bendradarbiauti su skolų negalinčiais grąžinti žemdirbiais ir iškart nesiima drastiškų priemonių.

„Būna atvejų, kad ūkininkams sudėtinga grąžinti lėšas. (...) Mes kalbamės ir tariamės su kiekvienu ūkininku. Bandome suprasti, kokia jo situacija, ar dideles, ar mažas sumas skolingas. Jeigu jis sutinka išlipti iš sunkios finansinės situacijos, tai mes taikome mokėjimo terminų nukėlimą. Metams, kai kam - dvejiems, kai kam - trejiems, ketveriems. Tokiu atveju mes toliau dirbame su juo", - sakė V. Eimontas.

„Agrokoncerno grupė" iš skolingų žemdirbių yra įgijusi 431 ha žemės, iš jų 276 ha dirba buvę jų savininkai ir turi galimybę ją išsipirkti. Likusia žeme jau rūpinasi koncerno įmonės.

Taip pat koncernas iš įsiskolinusių žemdirbių yra nupirkęs namą, šešis kombainus, šešis traktorius, krautuvą, visureigį.

Tuo metu trąšų importo ir prekybos bendrovė „Agrokoncernas" direktorius Edgaras Šakys žurnalistams teigė, kad rusiškomis trąšomis prekiaujanti įmonė nepažeidžia jokių įstatymų, nes tokia prekyba nedraudžiama.

„Jeigu yra klasifikuojama, kad nereikia mokėti antidempingo, tai aš nematau, kur bėda. Tai yra žemdirbiui pliusas, jei jis galės padaryti pigesnę investiciją", - tvirtino E. Šakys.

R. Karbauskis formaliai versle nedalyvauja

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas, parlamentaras Ramūnas Karbauskis yra perleidęs savo neturtines teises bendrovėje „Agrokoncerno grupė" advokatui, tad pats nedalyvauja koncerno valdyme ir formaliai nepriima su verslu susijusių sprendimų.

Pasak R. Karbauskio, jis perleido neturtines teises advokatui Evaldui Valčiukui prieš 3-4 mėnesius. „Jis dabar yra kaip akcininkas tik ne turtine prasme, o valdymo prasme", - pridūrė Seimo narys.

Jis teigė tai padaręs reaguodamas į priekaištus, kad dalyvauja ir politikoje, ir versle. R. Karbauskis tvirtino neturėsiantis neturtinių teisių „Agrokoncerne", kol užims politines pareigas.

Spaudos konferencijoje penktadienį Vilniuje „Agrokoncerno grupės" vadovas Valdas Eimontas patvirtino, kad R. Karbauskis „savo neturtines teises yra perleidęs kitiems asmenims ir verslo klausimais jokių sprendimų nepriima".

Savo turtines teises R. Karbauskis išsaugojo, vadinasi, lieka koncerno akcininkas.

Pagal BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos