Siūloma nustatyti minimalų privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydį
2015-09-24

Vilnius. Parlamentarai spręs, ar svarstyti galimybę nustatyti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) minimalios įmokos dydį. Jeigu Seimas jas priimtų, PSD įmokos net iki kelių kartų padidėtų mažiau nei minimalią algą (iki 325 eurų) uždirbantiems gyventojams, dalis kurių dirba savarankiškai.

Seimui ketvirtadienį pristatomos šešių Sveikatos  reikalų komiteto narių teikiamos atitinkamos Sveikatos draudimo įstatymo pataisos. Vienas pataisų autorių socialdemokratas Juras Požela BNS yra teigęs, kad dabar yra nesąžininga, kai asmuo, kuris moka mokesčius sąžiningai, todėl pats ir jo darbdavys už jį sumoka dideles įmokas į sveikatos fondą, o tuo tarpu dalis žmonių, kurie patys sau nusistato algas ir susimoka mokesčius, tam skiria per mažai pinigų.

Dabar PSD įmokos mokamos nuo atlyginimo (3 proc. moka darbdavys, 6 proc. - darbuotojas), individualios veiklos pajamų (9 proc. MMA arba 9 proc. sumos, nuo kurios skaičiuojamos jų „Sodros" įmokos).

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

Parlamentarai siūlo nustatyti, kad PSD įmokos ir toliau bus mokamos atsižvelgiant į darbo užmokestį, tačiau bendra įmoka negalės būti mažesnė negu 9 proc. MMA - tai yra 29,25 eurai per mėnesį.

Pataisos autoriai sako, kad dabar dažnai deklaruojamos gerokai mažesnės pajamos, pavyzdžiui, įdarbinama pagal darbo sutartį ne visam darbo laikui, už labai mažą algą. Pasitaiko, kad žmogus įdarbinamas vienai darbo dienai ar vienai valandai per mėnesį, todėl reali PSD įmoka tesudaro vos keliolika euro centų. Dažniausiai itin mažas PSD įmokas moka savarankiškai dirbantys gyventojai.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai