Septyneri metai kelio gražios sodybos link
2013-08-14

Kėdainiai. Pelėdnagių seniūnijoje Slikių kaime įsikūrę ūkininkai Ilona ir Virgilijus Kuprevičiai garsėja ne tik kaip profesionalūs daržininkai. Jų ūkis antrus metus iš eilės pripažintas gražiausiai tvarkomu Kėdainių rajone.

I. ir V. Kuprevičiai ūkininkauti pradėjo senokai, tačiau sodybą tvarkyti ėmėsi prieš septynerius metus. „Vyrui nusibodo klampoti per purvynus, tai nusprendė, kad reikia pradėti gražinti aplinką. Jo sumanymai man atrodė grandioziniai ir sunkiai įgyvendinami. Kai buvo pradėta kasinėti, gilinti kūdrą ir kasti griovius vandens kaskadoms, maniau, jog nieko gero iš to nebus. Tačiau šiandien turime vaizdą, apie kurį Virgilijus svajojo. Namų aplinka žavi ir mus pačius, ir bičiulius, ir čia atvažiuojančius svečius", - sako I. Kuprevičienė.

Ilona ir Virgilijus Kuprevičiai ūkio aplinką pradėjo tvarkyti prieš septynerius metus

LYTAGRA 19 07 04 mob

Kuprevičiai rūpestingai tvarko ir prižiūri maždaug devynių ha plotą, juosiantį namus. Dabar baigiamas sodinti jau antras parkas. Vien šįmet pasodinta apie 1 700 augalų, o per septynis sodybos gražinimo metus - daugiau kaip 6,3 tūkst. rūšių augalų. Ilona pabrėžia, kad visus augalus perka tik Lietuvoje, kad būtų atsparūs lietuviškos gamtos išdaigoms. „Egzotiškos augmenijos beveik neturime. Žaidžiame spalvomis, tad rezultatas visai neblogas", - pastebi įspūdingos sodybos šeimininkė.

Pasisukiojus po išpuoselėtą Kuprevičių ūkį atrodo, kad jis gražinti pradėtas prieš kelis dešimtmečius, tačiau tiesa kitokia - viskas padaryta per kelerius metus. V. Kuprevičius nelinkęs vien sau prisiimti aplinkos tvarkdario laurų. „Turiu labai gerą patarėją - patyrusį apželdintoją Steponą Misevičių. Jis labai taikliai pastebi, kur ir ką reikia sodinti, kad vaizdas būtų ir gražus, ir jaukus", - sako V. Kuprevičius.


Grožiui Slikių ūkininkai skyrė devynis hektarus žemės aplink namus


Ūkininkai džiaugiasi, kad jų pasodinami augalai prigyja beveik šimtu procentų. „Dažnai girdime klausimą - kam mums to reikia? Juk į aplinką investavome gana nemažai lėšų. Teko atsisakyti atostogų, nes nuolat vis kasdavome, sodindavome. Patys savęs to klausiame ir randame tik vieną atsakymą - norime kažką palikti ateičiai. Turime dvi nuostabias dukras - Sandrą ir Ingridą. Tikimės, kad jų vaikai, mūsų anūkai, įvertins čia įdėtą triūsą ir pasidžiaugs tuo, ką padarėme", - viliasi I. Kuprevičienė.

„Aplinką puošiame ir prižiūrime ne dėl kažko, o dėl savęs. Gražiname namus su meile, užtat ir sulaukiame įvertinimo", - įsitikinę ūkininkai

Konkursas „Gražiausiai tvarkoma aplinka" rajone buvo rengiamas dviem etapais. Pirmą etapą dar birželį organizavo atskirai kiekvienos seniūnijos seniūnas ir sudarė vertinimo komisiją. Antrą etapą organizavo Kėdainių rajono savivaldybės vertinimo komisija liepos mėnesį.

Vertinant buvo atsižvelgiama į tai, kokia yra augalijos įvairovė, vešlumas, dekoratyvumas, kaip sutvarkytas sodas, daržas, gėlynas, sodybos ribos. Buvo vertinamas aplinkos originalumas, suplanavimas, pastatų sutvarkymas, etnografijos, mažosios architektūros elementų panaudojimas, pavėsinių, poilsio, vaikų aikštelių, vandens baseinėlių, šulinių originalus įrengimas, nebaigtų statybų aikštelių sutvarkymas. Labai svarbu - aplinkos švara ir tvarka; tinkamas buitinių nuotekų tvarkymas ir biodegraduojančių atliekų kompostavimas. Taigi, svarbiausia vertinant buvo ne prabanga, o graži, harmoninga aplinkos visuma.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai