Seime - pataisos dėl lengvatinio PVM svarbiausiems maisto produktams
2016-03-17

Vilnius,. Seimas spręs, ar svarstyti pataisas dėl lengvatinio 5 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) pagrindiniams maisto produktams  Jeigu parlamentarai tokias pataisas priimtų, mažesnis PVM tarifas nuo 2017 metų būtų taikomas duonai, makaronams, kruopoms, pieno produktams, sviestui, šviežiai mėsai ir žuviai, aliejui, miltams, daržovėms, vaisiams bei cukrui.

Parlamentarai sako, kad dėl didelių kainų ir menkų atlyginimų vis daugiau šalies gyventojų vyksta į Lenkiją įsigyti pigesnių prekių ir dėl to kenčia šalies biudžetas.  

Seimui taip pat planuojama pateikti socialdemokrato Broniaus Bradausko pataisas, kuriomis siūloma 5 proc. PVM tarifą taikyti šviežiai atšaldytai mėsai ir šviežiai tvenkiniuose išaugintai žuviai.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Premjeras Algirdas Butkevičius vasarį yra pareiškęs, kad nerealu tikėtis greito PVM sumažinimo iki 5 proc., o finansų ministras Rimantas Šadžius teigia, kad jį sumažinus, valstybės biudžetas negautų dalies pajamų, nes jas pasidalintų prekybininkai ir gamintojai.

Šios pataisos - ne pirmos, kuriomis siūloma mažinti mokesčius ir atpiginti maisto produktus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė 2013 metais teigė, kad mažesniu PVM tarifu mėsai suinteresuotas vienas iš tuometinės valdančiosios koalicijos partnerių. Pasak jos, lengvatos tiesioginės naudos vartotojams neduoda - tik verslui. Europarlamentaro Viktoro Uspaskicho šeima valdo mėsos perdirbimo įmonę „Krekenavos agrofirma".

Įprastas PVM tarifas šiuo metu yra 21 proc., jis galioja nuo 2009 metų rudens.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai