Seimas spręs, ar leisti paprasčiau įsigyti ekologišką maistą
2015-06-15

Vilnius. Parlamentarai spręs, ar leisti paprasčiau įsigyti ekologiškus maisto produktus socialiai jautriems visuomenės sluoksniams. Seimas ketvirtadienį priėmė svarstyti atitinkamas Ekonomikos komiteto narės Birutės Vėsaitės parengtas Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas.

Siūloma leisti perkančiosioms organizacijoms neskelbti konkursų, kai ekologiškus produktus vaikų, mokinių, ligonių, karių, senelių maitinimui pirks iš ūkių arba įmonių, esančių ne toliau kaip 100 kilometrų.

Anot B.Vėsaitės, tai leis atpiginti transporto išlaidas: „Kad nebūtų vežiojama iš vienos pusės į kitą, arba, tarkime, iš kokios Portugalijos į Lietuvą".

Tuo tarpu Kaimo reikalų komiteto pirmininkas „darbietis" Saulius Bucevičius suabejojo atstumo numatymu: „Bet jei atsitiktų taip, kad vieno kokio nors produkto neturi tas rajonas ir norėtume nuvežti už 110 km. Ir poreikis būtų, ir noras nupirkti, ir galimybės užauginti yra. Tada mes užsikertame sau kelią".

Dabar nėra numatyta lengvatų ar supaprastintų procedūrų, perkant tokius produktus.

BNS inf.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai