Runkelių augintojai netikėtai atgavo pinigus
2014-09-17

Marijampolė. Žemės ūkio kooperatyvo „Suvalkijos cukriniai runkeliai" visuotinio susirinkimo sprendimas atnešė patiems ūkininkams netikėtų rezultatų - per dvi valandas į jų sąskaitas suplaukė fabriko įsiskolinti pinigai. Žemdirbiai atgavo apie 2,5 mln. litų nesumokėtų skolų už praeitą sezoną pristatytą žaliavą cukrui.

Pasak vieno iš kooperatyvo lyderių, Varakiškės kaimo (Pilviškių sen.) ūkininko Virginijaus Mykolaičio, iš pradžių susirinkimas (vykęs praeitą savaitę - red. past.) nieko gera nežadėjo - pasigirdo visiems žinomos kalbos apie tai, kaip nėra pinigų, pažadai sumokėti vėliau.

Tačiau šįkart ūkininkai buvo nusiteikę ryžtingai. Kooperatyvo nariai balsavo, kad kol UAB „Arvi cukrus" nesumokės absoliučiai visų jų uždirbtų pinigų, jie neveš į fabriką runkelių. Maža to, kad neatsitiktų taip, jog fabrikas susitartų dėl produkcijos supirkimo su atskilėliais, ūkininkai nusprendė savo technika blokuoti fabriko vartus.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Taip nusprendę jie iškart ėmėsi darbo - dar būdami „Arvi" įmonių grupei priklausančiame viešbutyje, kuriame ir vyko susirinkimas, žemdirbiai išsiuntinėjo trumpąsias žinutes nedalyvavusiems susirinkime, informuodami apie kooperatyvo sprendimą.

Ūkininkai jau buvo pradėję spręsti, kas kada važiuos prie fabriko vartų, kaip geriau viską suorganizuoti, kai masiškai pradėjo gauti trumpąsias žinutes, kad pasipildė  jų bankų sąskaitos.

Cukrinių runkelių augintojai pasakojo negalėję patikėti savo akimis, išrydę, kad jiems grąžinti visi pinigai už praeitą sezoną. Tiesa, žadėtų palūkanų bendrovė jiems nesumokėjo. Tai žadėjo padaryti vėliau.

„Bet mes vis vien džiaugiamės, nes daugumai ūkininkų jie buvo įsiskolinę tikrai už didelį kiekį, - sakė V. Mykolaitis. - Taigi, sekmadienį fabrikas galėjo sėkmingai pradėti supirkimo sezoną, mes tvarkingai vežame runkelius, derlius geras, kainos - ne itin, bet fabrikas įsipareigojo už produkciją mokėti kiekvieną mėnesį. Už rugsėjį - spalį, už spalį - lapkritį ir taip toliau. Antraip  nevešim runkelių, kol  nebus pinigų. Mes juos galime laikyti kaupuose, o kažin ką fabrikas darys, kai sandėliai bus tušti, nevyks gamyba. Juk jiems kiekviena diena - nuostoliai. Mes jau pasimokėm, gana".

Cukrinių runkelių nuėmimo sezonas jau prasidėjo. Sekmadienį iškeliavo pirmosios saldžiosios šaknys į Marijampolę, o vakar pradėtas supirkimo sezonas ir „Nordic Sugar" fabrike Kėdainiuose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai