Reikia ar ne galvijams tvartų?
2016-01-07

Kėdainiai. Spustelėjus šalčiams veterinarijos specialistai sulaukė pranešimo, kad Karūnavos kaime šąla galvijų banda - šie vaikšto po lauką, neturi jokios užuovėjos, mat ūkyje nėra tvarto. Bandos šeimininkas teigia, kad jo galvijai prižiūrimi.

„Jie pamaitinti, pašerti, o nuo vėjų slepiasi sename šiltnamyje ar už šieno bei šiaudų ritinių stirtų. Su kaimynu ir užuovėją sukonstruosime", - sakė ne pirmi metai ūkininkaujantis V. V., kurio bandoje apie 40 galvijų.

Tačiau Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistams ūkininko pažadų maža - pasak tarnybos viršininko Alfonso Genio, bandos savininko laukia bauda už galvijų nepriežiūrą, nes pažadus dėl pastogės veterinarai girdi jau ne vienus metus.

Linas agro mob 21 04 01

„Yra įvairių nuomonių, kaip auginti mėsinius galvijus, tačiau mes vadovaujamės galiojančia tvarka, kuri numato, kad pašiūrė ar pastogė galvijams būtina. Jei žmogus pažadą tesėtų, būtų viena, tačiau kalbas apie pastogę auginamai bandai girdime jau kokius penkerius metus. Imtų vieną kartą ir pastatytų, bet, matyt, trūksta noro", - sakė A. Genys.

Veterinarijos specialistai ūkininko V. V. ūkį lankė tris dienas iš eilės ir jokių permainų nerado - galvijai vaikščiojo kur jiems patinka, rupšnojo šieną iš ritinių. Pastogė jiems nebuvo suręsta.

Kėdainių krašto mėsinių galvijų augintojas Feliksas Vaitelis, auginantis limuzinus, sakė, kad mėsiniai galvijai nėra tokie lepūs ir reiklūs kaip pieniniai. „Mano banda žiemoja tvarte, tik prasiblaškyti galvijus išleidžiame į aptvarus. Kai kuriose šalyse mėsiniai galvijai auginami lauke. Svarbiausia, kad jie būtų sotūs ir turėtų kur sausai atsigulti. Galvijai prisitaiko prie sąlygų - jie užsiaugina apsauginį riebalų sluoksnį, kai orai atvėsta. Tik Lietuvoje yra problema - orai labai permainingi, nėra taip, kad atšaltų palaipsniui. Manau, kad galima mėsinius galvijus auginti ir be tvartų, tik reikėtų sukonstruoti kokią pastogę jiems nuo vėjų, lietaus ir sniego. Mūsų akiai yra neįprasta galvijus žiemą matyti lauke. Matyt, tai ir gąsdina kraštiečius", - sako F. Vaitelis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių rūšių augalų plotus ūkyje šį pavasarį ketinate gerokai padidinti?
Orai