Reanimuojamas Algirdiškio parodų centras
2013-05-24

Panevėžys. Algirdiškio parodų centre per metus surengiama vos viena paroda, o nuostoliai auga kasdien. Tai tiesiausias kelias į privatizaciją. Gyvulių augintojai nenori prarasti šio objekto ir stengiasi jį reanimuoti.

Prie centro gaivinimo ketina prisidėti ne tik Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija (LMGAGA), bet ir kitos žemdirbių savivaldos organizacijos.

„Žemės ūkio ministerija ne tik žodžiais pritaria, kad reikia išlaikyti šį objektą, bet ir ėmėsi konkrečių veiksmų. Į valdymą siekiama įtraukti žemdirbių savivaldos atstovus, ieškoma palankiausio sprendimo. Tikimės, kad Valdyba bus papildyta per pora savaičių, o po to jau galima pradėti galvoti apie parodų organizavimą“, – sako LMGAGA direktorius Darius Dzekčiorius.

Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos direktoriaus Dariaus Dzekčioriaus teigimu, objektas turi savarankiškai išsilaikyti, jis negali egzistuoti dėl vienintelės per metus parodos

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Jei Algirdiškio parodų centro veiklos nekeisime, jo išlaikymas bus pinigų metimas į balą. Taip dirbdamas, jis - tik našta valstybei“, – reziumuoja asociacijos atstovas.

Pasak D. Dzekčioriaus, šis objektas gyvulių augintojams reikalingas ir jį atgaivinti įmanoma. Įdėjus šiek tiek lėšų, padarius patrauklesniu, būtų galima ir nuomoti. „Vis dėlto, norėtųsi, kad Algirdiškio parodų centras pirmiausia atliktų tą funkciją, dėl kurios jis buvo pastatytas. Čia turi vykti parodos, mugės, konferencijos, aukcionai, parodantys tikrąją mūsų užaugintų žemės ūkio produktų vertę, veikti karantinavimo punktas“, – vardija LMGAGA direktorius.

Gyvulių parodos–aukcionai yra vienas populiariausių veislinių gyvūnų pardavimo būdų Europoje. Praėjusių metų rugsėjį Algirdiškyje organizuotam veislinių galvijų aukcionui buvo atrinkti ir galimiems pirkėjams pristatyti 34 galvijai. Beveik be konkurencinės kovos parduota 20 galvijų. Tai parodė, kad gyvulių aukcionai pasiteisina, reikėtų pagalvoti apie jų plėtrą.

Šiuo metu 97 proc. Algirdiškio parodų komplekso akcijų priklauso Žemės ūkio ministerijai, o 3 proc. – Panevėžio veislininkystės įmonei. Kokiomis sąlygomis vyks bendradarbiavimas gaivinant Algirdiškio parodų centrą, Žemės ūkio ministerijos ir Žemės ūkio rūmų specialistai rengia galimybių studiją. Pripažįstama, kad be valstybės investicijų kol kas sudėtinga būtų net renginius organizuoti.

Parodų centras įkurtas strategiškai geroje vietoje – yra geležinkelio atšaka, magistraliniai keliai, įmanoma pasinaudoti net oro uostu Šiauliuose. Taigi Algirdiškis – ideali vieta ne tik galvijų aukcionams rengti.

Neseniai automobilių stovėjimo aikštė padidinrta iki 350 mašinų. Didžiuliai paviljonai pritaikyti demonstruoti įvairių rūšių veislinius galvijus, žirgus, paukščius, triušius. Yra 21 kilnojamas galvijų gardas, įrengtas maniežas žirgams vertinti ir pasirodyti. Didžiulė – 900 kv. m - daržinė tinka ne tik pašarams laikyti. Čia galima rengti seminarams ar kitus renginius.

Todėl visai nekeista, kad yra asmenų, suinteresuotų nuostolinga centro veikla, ir laukiančių, kol šis objektas bus atiduotas privatizuoti.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai