Populiarėja kredito garantijos trumpalaikiam turtui
2018-10-16

Vilnius. Žemės ūkio paskolų garantijų fondas praneša, kad didžioji kreditų su garantija dalis skiriama žemės ūkio technikai ir žemei įsigyti, statybai ir rekonstrukcijai, tačiau pastebima, kad vis populiaresnės tampa ir kreditų garantijos įsigyti trumpalaikiam turtui.

„Šiais metais kredito įstaigos kreditus su garantija teikia aktyviau nei praėjusiais metais. Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, žemdirbiams ir kaimo verslininkams išduotų kreditų skaičius išaugo 20 proc., o už juos suteiktų garantijų suma išaugo apie 10 proc.“ – sako  l.e. Žemės ūkio paskolų garantijų fondo (ŽŪPGF) direktoriaus pareigas Romalda Globienė.

Per tris šių metų ketvirčius ŽŪPGF kredito įstaigoms už žemdirbiams, kaimo verslininkams ir žemės ūkio produktų perdirbėjams išduotus 21,1 mln. Eur kreditų suteikė 158 garantijas už 14,4 mln. Eur. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrai suteiktos 2 garantijos už 4,6 mln. Eur. Bendra šiemet suteiktų garantijų suma – 19 mln. Eur, kredito įstaigos žemės ūkio sektoriui paskolino 25,8 mln. Eur.

Vaderstad 12 05

Šiais metais aktyviausiai kreditus su garantija teikia kredito unijos – per minimą laikotarpį jos išdavė 42 proc. visų kreditų su garantija sumos, kredito unijoms suteiktų garantijų suma šiemet išaugo beveik dvigubai.

Aktyviausiai kreditus su garantija teikia Šiaulių bankas. Jam suteiktų garantijų suma išaugo kone tris kartus (21 proc. visų kreditų su garantija). Taip pat žemdirbiams ir kaimo verslininkams su garantija skolino Luminor (18 proc.), Medicinos (10 proc.) bei kiti bankai.

Didžioji dalis kreditų su garantija šiemet skiriama investicijoms (68 proc. visų kreditų su garantija) – skolinamasi žemės ūkio technikai ir žemei įsigyti, statybai ir rekonstrukcijai. Beveik trečdalis (32 proc.) visos šiemet suteiktos sumos buvo skirta trumpalaikiam turtui įsigyti – žemdirbiai ir kaimo verslininkai įsigijo žemės ūkio technikos atsarginių dalių, sėklų, trąšų, augalų apsaugos priemonių ir kitų rudens darbams reikalingų priemonių.

Anot R. Globienės, kreditų garantijos trumpalaikiam turtui įsigyti tampa vis populiaresnės. „Besiskolinantiems taikomas dalinis kredito įstaigai sumokėtų palūkanų kompensavimas – žemės ūkio subjektai, paėmę kreditus ar kredito linijas su Žemės ūkio paskolų garantijų fondo garantija, gali gauti 80 proc. palūkanų kompensaciją. Tai svari pagalba žemdirbiams, leidžianti ženkliai sumažinti skolinimosi išlaidas“, - teigia ŽŪPGF atstovė.

Žemės ūkio paskolų garantijų fondas dalinį palūkanų kompensavimą taiko ne tik trumpalaikiam ar biologiniam turtui įsigyti skirtiems kreditams. Už kreditus, skirtus investicijoms, ūkio subjektams taip pat taikoma 80 proc, kredito įstaigoms sumokėtų palūkanų kompensacija. Šiemet šia valstybės pagalba jau pasinaudojo beveik 200 ūkio subjektų, palūkanų kompensacijoms skirta daugiau nei 300 tūkst. Eur.

ŽŪPGF, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai