Polaidis baigėsi, draudimas liko
2013-05-07

Kaunas. Prasidėjus pavasariniam polaidžiui, Kelių direkcija kaip ir kasmet respublikinės reikšmės keliuose pastatė vežamą svorį ribojančius ženklus. Polaidis pasibaigė, o draudimas liko. Nors apribojimas nukreiptas prieš sunkųjį tolimojo susisiekimo krovininį transportą ir miškovežius, keletui žemdirbių teko policijai sumokėti baudas.

Žemės ūkio technika, pradedant sėjamąją ir baigiant traktoriumi, sveria daugiau negu 8 tonas. Tačiau mašinos, pritaikytos dirbti laukuose, yra su sudvejintais arba plačiais ratais net ir šlapiausiems keliams žalos praktiškai nedaro.

„Viskas nuo to ir prasidėjo, kai į Žemės ūkio rūmus (ŽŪR) pradėjo skambinti ūkininkai ir skųstis, kad policija stabdo juos. Supratingesni pareigūnai pasikalbėję paleidžia, tačiau pasitaikė ir tokių, kurie surašė pažeidimų protokolus. Tenka tik apgailestauti, kad dėl šio draudimo, dažniausiai nukenčia žemdirbiai. Kelių policijos pareigūnai vadovaujasi įstatymu. Yra ženklas, bet neparašyta, kad ūkininkas turi būti išskirtinis", - sako ŽŪR pirmininkas Andriejus Stančikas.

Dojus agro 19 09 10

ŽŪR vadovybė kreipėsi į Susisiekimo ministeriją prašydama padėti išspręsti problemą ir panaikinti ūkininkams trukdančius transporto svorio apribojimus. Žemdirbiams pasiūlyta atvykti į jų teritorijos  kelius prižiūrinčią išmonę ir išsiimti laikinus leidimus.

„Tačiau dabar pats darbymetis, žemdirbiams brangi kiekviena minutė. Jie neturi laiko rūpintis leidimų išsiėmimais", - piktinasi A. Stančikas. Jis pripažįsta, kad ženklų nuimti neįmanoma, nes dėl vėluojančio pavasario vyksta miško išvežimas. ŽŪR pirmininko  nuomone, daug paprasčiau būtų pasiekti susitarimą, kad draudimas nebūtų taikomas žemdirbiams ir  policija nesiimtų sankcijų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai