Poilsiautojai kaimo turizmo sodybas „okupuoja“ savaitgaliais
2014-05-22

Lazdijai. Rajone yra apie 50 kaimo turizmo sodybų, kurios kasmet pritraukia nemažai poilsiautojų iš Lietuvos bei užsienio: Lenkijos, Vokietijos, Rusijos bei kitų šalių. Lazdijų kraštas juos vilioja neužteršta gamta, daugybe tyvuliuojančių ežerų, dzūkišku vaišingumu ir svetingumu. Šiuo metu klientai vietas sodyboje užsisako tik poilsio dienomis.

Šiemet rajono kaimo turizmo sodybų savininkai jau atidarė pavasario sezoną ir yra pasiruošę priimti klientus. Tik jų verslas, kaip žinia, didžia dalimi priklauso nuo gamtos sąlygų. Kaip juokavo kaimo turizmo sodybą Kučiūnų seniūnijoje, Saločių kaime, turintis Rimas Vaškevičius, sėkmė aplanko tada, kai moterys pradeda dėvėti trumpus sijonus. Taigi tik atšilus orams, anot jo, pasipila interesantų skambučiai.

Atostogaujančių po savaitę ar kelias dar nėra. ,,Praėjusį savaitgalį, kuomet buvo ypač kaitri saulė,  sodyboje krikštynas šventę pobūvio dalyviai ne tik  linksminosi, pažymėjo svarbų šeimos įvykį, bet ir suspėjo pasideginti", - sakė R. Vaškevičius. Jo sodyba jau užsakyta ir Joninėms, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai bei kitoms šventėms. 

LYTAGRA 19 07 04 mob

Poilsiautojai ilgesniam laikui šią  sodybą, esančią ant Zapsio ežero kranto, atokiai nuo pagrindinių kelių ir kitų gyventojų, renkasi dėl ramybės ir privatumo. Uždara teritorija saugo nuo pašalinių akių. Dabar poilsiautojai čia gali žvejoti,  irstytis ežere valtimis, žaisti tinklinį ir krepšinį, pasivažinėti dviračiais.  Jau greitai bus galima rinkti ir saulės atokaitoje sirpstančias žemuoges, kurių apstu didžiulėje sodybos teritorijoje. ,,Mano sodyba pritaikyta ramiam poilsiui, todėl didelių atrakcijų ar laipiojimų medžių kamienais, nesiūlau", - sakė R. Vaškevičius.

Rimo Vaškevičiaus sodybą poilsiautojai  renkasi dėl ramybės ir privatumo

Jonas Liaukonis, kaimo turizmo sodybos Paterų kaime, Veisiejų seniūnijoje, savininkas sakė, kad  svečių sulaukiantis irgi tik savaitgaliais. Neseniai viešėjo poilsiautojai iš Jonavos. Anot jo, dar ne atostogų metas, todėl ir klientų nėra daug. Užtat birželio mėnesį  sulauks kur kas didesnio būrio  iš  Raseinių, Klaipėdos, Mažeikių, kitų Lietuvos miestų bei iš užsienio. Jau beveik visos vietos užsakytos ir liepos mėnesiui. Turi užsakymų ir rugpjūčiui.  Sodybos lankytojai gali pertis pirtyje, yra kubilas. Taip pat aktyviai leisti laisvalaikį - žaisti biliardą, lauko tenisą, krepšinį, tinklinį.

Jonas Liaukonis ūkininkauja, laiko karves, kiaules, vištas, žirgus, todėl svečiai gali susipažinti su jo ūkiu, pajodinėti, paskanauti šviežių kaimiškų produktų. Sodyba yra ant Samanio ežero kranto, taigi poilsiautojam sudarytos sąlygos  jame įmerkti meškeres, pasimaudyti, pasiirstyti valtele.

Dalia Ravinskienė, kaimo turizmo sodybą ,,Baltoji Ančia" puoselėjanti Menciškės kaime, Kapčiamiesčio seniūnijoje, teigė, kad jos verslas  orientuotas į vandens sporto mėgėjus.  Sodyba įsikūrusi šalia Baltosios Ančios upės, kurią ypač mėgsta baidarininkai.

Baidarių maršruto Baltosios Ančios upe ilgis siekia 31 kilometrą.  D. Ravinskienės sodyba įsikūrusi šio maršruto pusiaukelėje, todėl baidarininkams labai patogu joje apsistoti trumpam atokvėpiui.  Šiemet pavasaris buvo šiltesnis nei pernai, todėl ir pirmųjų poilsiautojų sulaukė kur kas anksčiau - jau balandžio mėnesį.

,,Labai džiaugiuosi galėdama bendrauti su šiais padoriais žmonėmis - tikrais gamtos mylėtojais, kurie pramogų susiranda ir be butelio degtinės.  Su jais kalbamės apie sveiką mitybą, sveiką gyvenseną. Dalinuosi patirtimi apie gamtinę žemdirbystę, vaišinu savo darže užaugintomis daržovėmis, vaistažolių arbata", - pasakojo žaliavalgystę propaguojanti D. Ravinskienė.

Dalia Ravinskienė turistus vaišina savo darže užaugintomis daržovėmis

Vestuvių, kitų triukšmingų pobūvių ji teigė nemėgstanti ir savo sodyboje neorganizuojanti. Verslininkė svečiams siūlo žaisti futbolą, tinklinį ir dar naują žaidimą Lietuvoje - petankę, kuriuo susidomėjo būdama Prancūzijoje, Kanuose.  Petankei, sodybos savininkės teigimu, nereikia sudėtingai įrengtos aikštelės, ją galima žaisti bet kur - netgi pievoje.  Dar vienas petankės privalumas yra tas, kad  šio žaidimo dalyviai gali būti ir suaugusieji, ir vaikai, ir netgi asmenys, sėdintys neįgaliųjų vežimėliuose.

Laisvų vietų ,,Baltosios Ančios" sodyboje savaitgaliais jau  likę tik rugpjūčio antroje pusėje. Lietuviai, anot verslininkės, tokia tauta, kad, kol griaustinis nenugriaudėja, tol nepersižegnoja. Neužsisakę vietų iš anksto,  vėliau kremtasi nagus, kai jų nebelieka. Darbo dienomis turistų, D. Ravinskienės teigimu, dar mažai.

,,Didesnio poilsiautojų antplūdžio sulauksime birželio mėnesį, kuomet prasidės tikroji vasara, atostogos, bus daugiau vestuvių, klasių susitikimų, krikštynų, kitų renginių", - sakė Gintaras Anulis, kaimo turizmo sodybos „Vilija" savininkas, Dzūkijos kaimo turizmo asociacijos pirmininkas. Jis teigė savo sodyboje, įsikūrusioje Akmenių kaime, Kučiūnų seniūnijoje,  ne tik priiminėjantis poilsiautojus, bet ir  rengiantis pokylius.

Sodybos salėje gali linksmintis apie 60 žmonių. ,,Suteikiu jiems visišką laisvę, nevaikštau iš paskos ir nežiūriu, kas ką veikia. Gal todėl, kad nieko nedraudžiu, svečiai elgiasi kultūringai ir man žalos nepridaro", - sakė G. Anulis. Neseniai pas jį viešėjo žirgininkai iš Žemaitijos, taip pat yra apsistoję rajone laikinai dirbantys asmenys. Ir pats G. Anulis, ir jo svečiai po pirtelės malonumų jau išbandė maudynes šalia sodybos esančiame Akmenių ežere, kuriame  poilsiautojams siūlo paplaukioti ir baidarėmis.

Taip pat turi jachtą. Ja plukdo turistus Dusios ežere. Nors tai - nepigus malonumas, norinčių netrūksta. Paplaukioti ir pasigrožėti Dusios platybėmis trokšta ir vestuvininkai, įvairių pobūvių dalyviai. Taip pat organizuoja žvejybą Akmenių ežere, kuriame galima pagauti lynų, lydekų, kitų žuvų. Anot G. Anulio, svarbu ne laimikis, o pats procesas. Visiems poilsiautojams patinka virti žuvienę, ją ragauti.

Užsieniečius sodybos savininkas supažindina su Lazdijų kraštu bei visa Lietuva. Kai kurie iš jų pageidauja būti palydėti ir į netoliese esančius Druskininkus, kur yra nemažai lankytinų vietų - Grūto parkas, Vandens pramogų parkas, Snow arena.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai