Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Gyvenimas toks...
Pieno mėginių klastojimo atvejai - po tyrėjų didinamuoju stiklu

Vilnius. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad šiais metais gavo 61 pranešimą dėl 135 suklastotų pieno mėginių pagal sudėties ir kokybės rodiklius. Atvejų tyrimai lėmė, kad už mėginių falsifikavimą 15 supirkėjų buvo sustabdytas kvalifikacijos pažymėjimų galiojimas, 38 atvejais taikytos administracinės poveikio priemonės.

Pernai analizuojant pieno ūkių ir superkamo pieno kokybės užtikrinimo kontrolės programos įgyvendinimo rezultatus, gauta 16 pranešimų dėl 112 vienodos sudėties mėginių, o 2015 m. - 13 dėl 102 vienodos sudėties mėginių.

„Žalio pieno mėginiai falsifikuojami norint pagerinti ar pabloginti mėginius, kas turi įtakos atsiskaitymui už žalią pieną. Šiuo metu naudojamos įvairesnės kontrolės priemonės, įvairūs laboratorinių tyrimų metodai ir technologijos leidžia labai tiksliai nustatyti bandymus suklastoti pieno mėginius. Šios priemonės leidžia efektyviau tikrinti ir taikyti sankcijas nesąžiningiems pieno supirkėjams. Dėl to galime ne tik išaiškinti didesnį mėginių klastojimo atvejų skaičių, žinios apie efektyvesnius tyrimus atgraso nuo bandymų nusikalsti", - komentavo VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausiasis specialistas Donatas Valavičius.

Dimedium 21 11 03+ Bioversija 21 12 30

Pasak specialisto, dar viena tapatumo programos nauda - kasmet gerėjanti žaliavinio pieno kokybė. Prie to prisideda ir galimybė atlikti daugiau ir įvairesnių pieno mėginių tyrimų. Pavyzdžiui, yra galimybė identifikuoti konkrečius mastitų sukėlėjus, o tai leidžia pieno gamintojams efektyviai pasirinkti veterinarinius vaistus ir gydymą.

VMVT nuo 2012 m. vykdo superkamo pieno ir jo mėginių tapatumo kontrolės programą. Šios programos tikslas - atvežamo ištirti į laboratoriją pieno tapatumo kontrolė, stengiantis užkirsti kelią mėginių falsifikavimui, t.y. bandymams dirbtinai pagerinti arba pabloginti superkamo pieno tyrimų rezultatus.

Kasmet Lietuvoje atliekama daugiau kaip 22 tūkstančiai superkamo pieno kokybės tyrimų. VMVT kartu su valstybės įmone „Pieno tyrimai", įvairiais būdais siekia išaiškinti nesąžiningus pieno supirkėjus. Kiekvienas įtariamas mėginių klastojimo atvejis nuodugniai analizuojamas, VMVT inspektoriai tikrina supirkėjų darbą, ypač mėginių ėmimą. Nustačius mėginių klastojimo faktus, taikomos griežtos priemonės - supirkėjų kvalifikacinių pažymėjimų galiojimas sustabdomas 6 mėnesiams ir taikomos administracinės baudos.

VMVT inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kokią inovaciją jums pavyko šiemet įsigyti ir įdiegti savo ūkyje?
Visos apklausos