Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Pieno gamintojai įspėja apie didelį protestą

Vilnius. Pieno ūkininkai kovo 23 d. prie Seimo planuoja surengti didžiausią pastarojo meto protesto akciją, kurioje ketina dalyvauti apie 2 500 žmonių. 

„23 dieną atvažiuos iš visų rajonų po 50 žmonių, leidimai gauti, atvažiuos ir latvių delegacija mums į talką, šiandien vyksta akcija prie Vyriausybės, ūkininkai tikrai nesustos, turime ir kitų priemonių. (…) Mums nekyla klausimas – būti ar nebūti. Vyriausybė pasakys, reikia pieno ar ne“, – spaudos konferencijoje teigė Lietuvos pieno gamintojų asociacijos prezidentas Jonas Vilionis.

Pasak jo, per protestą bus nemokamai dalijamas pienas. 

Bioversija 2024 04 26 m7

J. Vilionio teigimu, žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko siūloma 8 mln. Eur parama per maža – reikėtų bent 40 mln. Eur, kad ūkininkai galėtų išgyventi bent 5 mėnesius. J. Valionio nuomone, ministras nesupranta situacijos.

„Ministras nesuprantantis, nežinantis ir nemokantis spręsti problemų“, – sakė J. Vilionis. 

Žemės ūkio kooperatyvo „Pieno puta“ direktorės Jūratės Dovydėnienės teigimu, valdžios siūlymas problemą spręsti ūkininkams kooperuojantis neveiktų, nes dabar kooperatyvai per maži, kad darytų įtaką, jų plėtrai reikalingos ūkininkų lėšos, kurių jie neturi. Jos nuomone, pirmiausia ūkininkus reikia gelbėti čia ir dabar. 

„Tai yra ilgalaikė priemonė, šiuo metu pieno sektoriaus sukooperuota apie 30 proc. ūkininkų ir tai visiškai neturi įtakos pieno kainoms. (...) Reikėtų nuo 70 proc. ir daugiau“, – teigė J. Dovydėnienė.

Ji taip pat pridūrė, kad siūlomas sprendimo būdas, kai pieno gamintojai patys perdirbtų pieną, taip pat neveiksnus – jos  kooperatyvas tą daryti jau yra bandęs.

Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Mindaugas Maciulevičius teigė, kad šiuo metu Lietuvoje sparčiai mažėja pieno ūkininkų.

„Kiekvieną mėnesį prarandame iki 60 ūkių ir tie ūkiai yra pakankamai dideli“, – žurnalistams teigė jis.

Viceministras: valstybės parama ūkininkus pasieks gegužę

Žemės ūkio viceministras Paulius Astrauskas šiandien vykusiame Kaimo reikalų komiteto posėdyje sakė, kad paraiškos bus pradedamos rinkti nuo balandžio, o pinigai ūkininkus turėtų pasiekti gegužės pabaigoje. 

„Paraiškas bus renkamos nuo balandžio pradžios iki pabaigos. Tada atliksime jų vertinimą ir gegužės pabaigoje, tikėtina, finansinė pagalba pasieks ūkininkų sąskaitas“, – teigė viceministras.

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos