Permainų Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijoje teks palaukti
2015-10-12

Kaunas. Veterinarijos gydytojai permainoms pasakė „ne". Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijai (LVGA) dar ketverius metus vadovaus prof. Vidmantas Bižokas, šias pareigas einantis jau 12 metų. Rinkimuose jis vieno balso skirtumu nugalėjo žinomą veterinarijos specialistą dr. Sigitą Japertą.

LVGA ataskaitos ir rinkimų suvažiavimo dalyvius sveikinęs LSMU Veterinarijos akademijos kancleris prof. Henrikas Žilinskas akcentavo, kad asociacijos vaidmuo turi būti didesnis, ypač šiuo metu, kai plinta tiek ligų. Tačiau didesnių permainų LVGA veikloje, regis, nenusimato, nes ketvirtą kadenciją jai vadovaus tas pats žmogus.

Savo rinkimų programoje V. Bižokas kalbėjo, kad reikia į LVGA pritraukti daugiau narių ir ypač - jaunimo, nes tik kas trečias veterinarijos gydytojas yra LVGA narys. Tačiau niekas nepaklausė profesoriaus, kodėl jis per tris kadencijas LVGA prezidento poste to nepadarė arba kokių žygių ėmėsi (ir imsis ateityje), kad situacija pasikeistų.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijai dar ketverius metus vadovaus prof. Vidmantas Bižokas

V. Bižokas pripažino, kad LVGA struktūra nėra optimali, jo manymu, vertėtų steigti Veterinarijos gydytojų rūmus. LVGA iniciatyva Lietuvos žemės ūkio rūmuose įsteigtas naujas Veterinarijos ir maisto saugos komitetas. Tačiau šio komiteto veikla daugiausiai susidomėjo tik žirgininkystės asociacijų atstovai.

Per 12 darbo LVGA metų, pasak prof. V. Bižoko, išvengta konfliktų, atlikta nemažai darbo gerinant veterinarijos gydytojų socialinę padėtį. Be to, pasirūpinta, kad Kaimo plėtros programoje atsirastų galimybė paremti veterinarijos gydytojus (priemonės „Ūkio ir verslo plėtra" veiklos sritis „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai"). Beje, tuo išskirtinai rūpinosi ir visus reikalingus dokumentus rengė LVGA viceprezidentas, privatus veterinarijos gydytojas Petras Tamašauskas iš Skuodo r. bei Telšių VMVT viršininkas Zigmas Nevardauskas.

Šviežio oro į LVGA veiklą norėjo įnešti „Agrowill Group" gyvulininkystės vadovas, aktyvus visuomenininkas S. Japertas, šiemet išrinktas asociacijos Bendrosios praktikos sekcijos vadovu. Jis sakė, kad tapęs LVGA prezidentu stengtųsi tinkamai atstovauti visiems asociacijos nariams ir suvienyti organizaciją. Tai būtų vienas iš svarbiausių tikslų. Jo manymu, reikėtų aktyviau dalyvauti rengiant su veterinarija susijusius įstatymus, poįstatyminius aktus. Priimant sprendimus, kurie turi įtakos veterinarijos gydytojams, reikia rūpintis gydytojo pajamomis, nes veterinarija yra jo pagrindinis pajamų šaltinis. S. Japertas akcentavo tiesioginės veterinarijos gydytojų pagalbos ūkininkams būtinybę, nes mūsų šalies pieno ūkiai negauna apie 70 mln. eurų per metus dėl ligų, dėl veršelių mirtingumo ir kitų problemų.

Sigito Japerto siūlomos permainos nesulaukė pakankamo palaikymo

Taip pat S. Japertas planavo sukurti sistemą, kuri padėtų veterinarijos gydytojams rengti projektus paramai gauti, taip pat ir įrangai įsigyti.

Jis turėjo konkretų pasiūlymą, kaip pritraukti jaunų narių į asociaciją: reikėtų be nario mokesčio į LVGA priimti šeštojo veterinarijos kurso studentus, padėti jiems kelti kvalifikaciją.   

Tačiau permainų asociacijoje gali tekti palaukti - 59 balsais prieš 58 V. Bižokas liko vadovauti LVGA dar vienai kadencijai. Balsuojant prireikė antrojo turo, nes pirmajame balsai pasiskirstė po lygiai - po 56, o 4 delegatai susilaikė. Antrasis atviro balsavimo turas apskritai labiau priminė turgų, negu demokratinius rinkimus. Salei šurmuliuojant, balsuoti nutarta surenkant delegatams išduotas ne vardines korteles, kurias reikia pakelti balsuojant. Ar viskas suskaičiuota preciziškai, kai nugalėtoją lėmė tik vienas balsas, kai abu kartus skyrėsi balsavusiųjų skaičius, galima tik spėlioti.

S. Japertas iškart pasveikino V. Bižoką su pergale ir pripažino rinkimų rezultatus. „Turbūt aš pats nulėmiau rinkimų rezultatus - antrajame ture nebalsavau, nors profesorius balsavo. Pirmajame ture nebalsavome nė vienas", - sakė jis.

Kodėl taip pasielgė, S. Japertas paaiškino trumpai: „Vienas balsas negali lemti pokyčių asociacijoje. Norint pradėti permainas, reikėtų turėti didesnį palaikymą, o ne vieno balso."

V. Bižokas pasiūlė iššūkį metusiam konkurentui užimti LVGA viceprezidento postą, tačiau S. Japertas atsisakė. Šiose pareigose liko P. Tamašauskas.

Balsavimo teisę suvažiavime turėjo 155 delegatai, jų atvyko 121, o balsavime dalyvavo keliais mažiau

Beje, tradicinėje farmacijos bendrovių parodoje (jos tokiu būdu ir paremia renginį) dalyvavo tik dvi įmonės - KRKA ir „Virbac", nors ankstesniais metais jų dalyvaudavo daug daugiau.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai