Per vieną dieną - trečdalis visų paraiškų
2015-05-06

Vilnius. Jaunieji šalies ūkininkai parodė didžiulį susidomėjimą naujosios Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos parama. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) vos per mėnesį sulaukė 1 354 paraiškų, kuriose prašoma daugiau kaip 74 mln. eurų.

Beveik trečdalis šių paraiškų pristatyta paskutinę jų rinkimo dieną - balandžio 30 d. Paraiškos buvo renkamos nuo balandžio 1 d. Remiantis preliminariais duomenimis, aktyviausi buvo Panevėžio apskrities atstovai - jie pateikė 194 paraiškas, nedaug atsiliko Vilniaus (188), Kauno (174) apskritys.

Pagal priemonės „Ūkio ir verslo plėtra" veiklą „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui" prašoma skirti 74 mln. eurų paramos. Pageidaujama paramos suma lenkia ne tik šiam paraiškų rinkimui (20 mln. eurų), bet ir visam programiniam laikotarpiui (64,7 mln. eurų) skirtą paramą jauniesiems ūkininkams įsikurti.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Atsižvelgiant į šiais metais skirtas lėšas, galės būti patvirtinta apie 400 paraiškų. Dėl likusių paraiškų sprendimai bus priimti artimiausiu metu. Tuo tarpu NMA specialistai, remdamiesi paraiškose pateikta informacija, skuba atlikti administracinį vertinimą ir sudaryti paraiškų atrankos pirmumo eilę, lemsiančią paramos skyrimą.

„Laukia didelis darbas, kurį palengvinti bei pagreitinti gali ir patys jaunieji ūkininkai, nedelsdami atsakyti į agentūros paklausimus, teikti papildomą informaciją, kurios prašoma", - sako Erikas Bėrontas, NMA direktorius.

Jis pabrėžia, kad pirmumo eilė yra sudaroma remiantis paraiškose nurodyta informacija. „Procesas aiškus ir skaidrus, todėl jokių interpretacijų negali būti. Viskas priklauso tik nuo to, kas buvo nurodyta paraiškoje paties pareiškėjo", - pažymi NMA vadovas.

Jaunųjų ūkininkų atranka pagrįsta balais, kuriais vadovaujantis sudaroma pirmumo eilė,

Jaunųjų ūkininkų paraiškų atrankos balai:

kuriamas gyvulininkystės, daržininkystės, uogininkystės, sodininkystės arba mišrusis ūkis, kurio viena iš veiklų yra gyvulininkystė, ir pajamos iš gyvulininkystės veiklos, įgyvendinus verslo planą, turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. visų veiklos pajamų (20 balų);

  • ūkis kuriamas iš nepadalytų valdų (15 balų);

  • pareiškėjas turi ne mažiau kaip 5 ha nuosavybės teise valdomų žemės ūkio naudmenų (10 balų);

  • pareiškėjas turi žemės ūkio srities aukštąjį ir (arba) profesinį išsilavinimą (10 balų);

  • pareiškėjas yra iki 30 metų (20 balų);

  • pareiškėjas yra nuo 30 metų iki 40 metų (15 balų);

  • pareiškėjo ūkio grynasis pelningumas, įgyvendinus verslo planą, bus didesnis kaip 4 proc. (10 balų);

  • projektas įgyvendinamas vietovėse, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių (15 balų).

NMA, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai