Papildytas nedeklaruojamų ūkininkų pajamų sąrašas
2016-03-22

Kaunas. Startavo Lietuvos gyventojų 2015 m. gautų pajamų ir turto deklaravimas. Esminių pajamų deklaravimo naujovių, kurios būtų išskirtinai aktualios ūkininkams ar žemės ūkio veiklą vykdantiems asmenims, šiais metais nėra, tačiau papildytas nedeklaruojamų pajamų sąrašas.

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) viršininkė Judita Stankienė atkreipia žemės ūkio veiklos pajamų gavusių asmenų dėmesį, kad nebereikia deklaruoti tėvų, brolių, seserų, vaikaičių ir senelių dovanoto nekilnojamojo turto, gautų palūkanų už indėlius bankuose, jei sutartys dėl šių indėlių buvo sudarytos iki 2013 m. gruodžio 31 d., palūkanų iš ne nuosavybės vertybinių popierių, jei jie buvo įsigyti iki 2013 m. gruodžio 31 d. žemės ūkio veiklos pajamų, gautų iš Lietuvos įmonių, jeigu šias pajamas gavęs gyventojas mokestiniu laikotarpiu neprivalo registruotis ir nėra įregistruotas pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju.

J. Stankienė žemės savininkams primena, kad pernai nuomoję ūkininkams ar kitiems gyventojams žemę ir gavę žemės nuomos pajamų, turi nepamiršti deklaruoti pajamas ir sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį iki šių metų gegužės 2 dienos.

Linas agro mob 21 04 01

2015 m. gautas pajamas iš žemės ūkio veiklos deklaruoti turi: pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojais įregistruoti ar privalantys jais registruotis ūkininkai, Ūkininko ūkio įstatymo nustatyta tvarka įregistravę ūkį Ūkininkų ūkio registre bei jų partneriai, kiti žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai.

Deklaruoti pajamas taip pat privalo PVM mokėtojais neįregistruoti ir neprivalantys jais registruotis ūkininkai, partneriai ir kiti žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai, 2015 m. iš gyventojų ar šaltinio užsienio valstybėje gavę daugiau kaip 3 000 eurų žemės ūkio veiklos pajamų.

„Tačiau jeigu žemės ūkio veiklos pajamos buvo gautos tik iš juridinių asmenų (neatsižvelgiant į sumą), o iš gyventojų gautų pajamų suma yra ne didesnė kaip 3 000 eurų, dėl tokių pajamų gavimo prievolė deklaruoti pajamas neatsiranda", - pabrėžė Kauno AVMI vadovė.

Šiemet yra keletas naujovių, bendrų visiems gyventojams, kurios padės dar greičiau ir lengviau deklaruoti pajamas. Pirmiausia, gyventojų patogumui Elektroninio deklaravimo sistema (EDS) šiemet pirmą kartą aiškiai nurodo, kokią sumą gyventojas turi sumokėti ar susigrąžins, todėl nebereikės „klaidžioti" deklaracijos laukeliuose.

Taip pat pirmą kartą VMI pažymose ir preliminariose deklaracijose pateikia informaciją apie automobilių pirkimo ar pardavimo sandorių sumas, jei dėl šių sandorių reikia sumokėti mokestį, be to, pažymose bus pateikiama informacija iš turimų duomenų apie nekilnojamojo turto įsigijimo kainą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių rūšių augalų plotus ūkyje šį pavasarį ketinate gerokai padidinti?
Orai