„Pakelių sanitarui“ Algiui šalčiai nebaisūs
2012-02-07

Ignalinos r., sausio 7 d. Važinėjant po Ignalinos rajono N.Daugėliškio seniūnijos apylinkes, galima pastebėti pakelėse triūsiantį vyriškį. Jau 28 žiemas Algis Stanevičius atlieka „pakelių sanitaro" darbą: kerta krūmus, renka šiukšles, valo autobusų stoteles.

„Ignalinos rajono kelių tarnyboje dirbu nuo 1984 metų  vasario  4 dienos", - kaip žirnius į sieną išbėrė pakalbintas Algis, beplušantis pakelėje šalia Taujūnų kaimo. Gražu ir kartu keista buvo stebėti  žiemos metu entuziastingai dirbantį žmogų. Jis kirto griovyje išaugusius krūmynus, tvarkingai juos dėjo į krūvas, kurios netrukus virsdavo laužais. Šalia jų vyriškis minutę apšildavo, o susirinkęs savo darbo įrankius sėsdavo ant dviračio ir važiuodavo ieškoti kitų ne vietoje išaugusių želdinių.

Jau 28 žiemas Algis Stanevičius atlieka „pakelių sanitaro" darbą: kerta krūmus, renka šiukšles.

Linas Agro 20 09 01

Algis papasakojo, kad toks „kelių sanitaro" darbas - sezoninis: vasaromis jis  dirba su brigada Ignalinoje. O nuo rudens iki pavasario, nežiūrint koks oras, pėsčiomis ar dviračiu keliauja Paringio, Senojo Daugėliškio, Didžiasalio, Panižiškės kaimų kryptimis: renka pakelėse ir autobusų stotelėse šiukšles, kerta krūmynus, išvalo grioviuose esančias pralaidas, taiso kelio ženklus.

Paklausus Algio, ar žiemą neslidu važiuoti dviračiu, ar nešalta dirbti spaudžiant šalčiams, nedidelio ūgio vyriškis smagiai atsakė: „Kai būna pūga, einu pėsčias, o dirbti teko ir esant 25 laipsnių šalčiui. Apsirengiu šiltai, judu ir nešalta".  Kaip sakė N.Daugėliškio kaime gyvenantis Algis, toliausiai jam teko žingsniuoti  „į darbą"  14 km, iki Dietkauščiznos kaimo.

Bendraujant su Algiu aiškiai juntama, kad žmogus džiaugiasi savo gyvenimu. „Gaunu atlyginimą. Auginu tris darbščius vaikus. Sūnus jau nuo 14 metų aria žemę. Malkomis apsirūpinu atsiveždamas stambesnes šakas nuo pakelių. O ko dar reikia?",  - šypsodamasis pasakojo Algis Stanevičius.

Nors lauke - didelis šaltis, Algis Stanevičius tvarkyti pakelių keliauja dviračiu 

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar reikėtų privalomai ženklinti visus šunis, kates ir kitus namų augintinius?
Orai