Pagerbti Lietuvos miškininkai
2012-11-09

Vilnius. Jungtinių Amerikos Valstijų Jeilio universiteto mokslininkams paskelbus kasmetinį Aplinkos gerovės indeksą, paaiškėjo, kad pagal miškų išsaugojimo indeksą, mūsų šalis iš 132 pasaulio valstybių pripažinta pirma pasaulyje.

Ta proga Seimo Aplinkos apsaugos komitetas surengė iškilmingą posėdį "Lietuva - geriausiai miškus tvarkanti 1995-2010 m. šalis pasaulyje", kuriame pagerbė Lietuvos miškininkus. Lietuvos valstybinių miškų žinybos miškininkams buvo įteiktos padėkos už valstybinį požiūrį sprendžiant miškų klausimus ir rūpinimąsi didžiausiu Lietuvos turtu - miškais.

"Tik nuoseklus ir kruopštus darbas, gebėjimas sutelkti žmones svarbiems tikslams, atsidavimas miškininko profesijai visiems suteikė galimybę didžiuotis, kad Lietuva, gavo tokį aukštą įvertinimą", - iškilmingame posėdyje kalbėjo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Justinas Urbanavičius.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Iškilmingame posėdyje buvo pažymėta, kad nesiėmus nuoseklaus valstybinių miškų sistemos reformavimo, nebūtų pasiekta to, ką šiandien turime. Siekiant, kad valstybinių miškų sistema sėkmingai veiktų ir teiktų šaliai įvairiapusę naudą, buvo reikalinga įvairiapusė ilgalaikė strategija ir stabilumas. Bendromis politikų pastangomis užregistruota ir Seime priimta rezoliucija "Dėl valstybinių miškų išsaugojimo", kuri sustabdė valstybinių miškų privatizavimo viziją.

Posėdyje dalyvavo Aplinkos apsaugos komiteto nariai, Seimo pirmininkės pavaduotojas Česlovas Vytautas Stankevičius, Vyriausybės kanceliarijos, Generalinės miškų urėdijos, Lietuvos valstybinių miškų žinybos miškininkai, Lietuvos miškininkų sąjungos atstovai ir kiti svečiai.

MŪ, BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai