Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Gyvenimas toks...
NŽT: dažniausias pažeidimas – savavališkas žemės naudojimas
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) teigia, kad nors tvarkomasi atsakingiau, tačiau  žemės naudojimo pažeidimų vis dar nestinga. Dažniausias jų – valstybinės ir privačios žemės užėmimas ar savavališkas naudojimas.

Nacionalinė žemės tarnyba praneša, kad pirmąjį šių metų pusmetį atliko 3 976 žemės naudojimo valstybinės kontrolės patikrinimus visoje Lietuvoje. Patikrinimų metu nustatyti 2 048 žemės naudojimo tvarkos pažeidimai.

Daugiausia pažeidimų (1 600) nustatyta dėl valstybinės ir privačios žemės užėmimo ar savavališko naudojimo, 359 – dėl žemės naudojimo apleidimo. Per pirmą pusmetį už žemės naudojimo tvarkos pažeidimus skirta 7 530 Eur baudų.

Bioversija 2024 04 15 m7

NŽT Žemės naudojimo valstybinės kontrolės skyriaus vadovė Rūta Biskelionienė pastebi, kad pastaraisiais metais teigiamai kinta žmonių mąstymas ir elgesys, dingsta ilgus metus buvusi gaji nuostata, kad valstybinė žemė yra niekieno ir joje galima daryti ką nori.

Jos teigimu, atsakingiau žiūrima ir į savo žemės tvarkymą – abejojant dėl planuojamų veiksmų (statybų, želdinių įveisimo ir pan.), konsultuojamasi su NŽT specialistais.

Pasak R. Biskelionienės teigimu, nors bendras nustatomų pažeidimų skaičius vis dar yra nemažas, tačiau pastebima, kad didesnę dalį pažeidimų sudaro smulkūs, nedidelės reikšmės pažeidimai.

Jau metus galioja Administracinių nusižengimų kodekso pataisa, suteikianti NŽT teisę tam tikrais atvejais nepradėti administracinių nusižengimų teisenos procedūrų, o vietoje jų asmenims skirti žodinę pastabą. „Žinoma, gavus pastabą nustatytus pažeidimus privaloma pašalinti. Įspėti ar paraginti daugelis asmenų geranoriškai pašalina pažeidimus“, – pažymi Žemės naudojimo valstybinės kontrolės skyriaus vadovė.  

NŽT atkreipia dėmesį, kad visi planuojami žemės naudojimo patikrinimai kiekvieno metų ketvirčio pradžioje yra skelbiami viešai patikrinimų plane ir interaktyviame žemėlapyje. Žemėlapyje galima rasti ir išsami informacija apie atliktus patikrinimus, nustatytus pažeidimus.

Parengta: pagal NŽT inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos